UA / RU
Підтримати ZN.ua

США знову застерегли Росію та інші країни від угод із золотом та нафтою Венесуели

У Вашингтоні вважають, що уряд Мадуро не має права розпоряджатися нафтовими та золотими запасами країни.

В адміністрації президента Дональда Трампа у черговий раз попередили Росію та низку інших країн щодо неприпустимості "розкрадання нафти і золота" у Венесуелі, яка охоплена громадянськими заворушеннями та кризою двовладдя; про це заявив журналістам високопосадовий чиновник адміністрації у четвер, 31 січня, передає Reuters.

Під "розкраданням нафти і золота" в США мають на увазі торговельні угоди між урядом Мадуро та Росією, Китаєм та іншими країнами, які закупають у Венесуели нафту, а також скуповують золото з її золотих запасів.

Тим часом лідер опозиції Хуан Гуайдо, який оголосив себе тимчасовим президентом країни, в інтерв'ю інформаційному агентству заявив, що зміна влади у Венесуелі буде вигідна головним кредиторам країни - Росії та Китаю.

"Росії та Китаю найбільше підійде стабільність й зміна влади в країні", - сказав він.

Лідер опозиції апелював до того, що Мадуро, за його словами, абсолютно не ефективний президент - він "не захищає ні Венесуелу, ні чиї-небудь інвестиції". Опозиціонер назвав президента "невигідним" для Росії і Китаю.

Нагадаємо, 28 січня Сполучені Штати Америки ввели санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро та наближеними до нього особами. Мова йде про блокування активів PDVSA вартістю 7 млрд доларів і ще понад 11 млрд "втрачених експортних надходжень". На санкції вже відреагували у Мадуро, а також у Кремлі, де пообіцяли вжити всіх заходів для захисту своєї власності в країні.

Крім того, відомо, що частину венесуельського золотого запасу втрачено для Каракаса - її відмовився віддавати Банк Англії, де венесуельське золото перебувало на зберіганні. Однак обіцяні Вашингтоном кари не лякають реально зацікавлених в угодах з Венесуелою - так, Росія могла отримати 20 тонн венесуельського золота, ще 15 тонн незабаром вирушать до ОАЕ.

Читайте також: Італія відмовилася визнавати Гуайдо президентом Венесуели

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".