UA / RU
Підтримати ZN.ua

США заявляють про можливість нанесення ядерного удару по них Північною Кореєю

Проте Пентагон також підкреслює свою готовність відбити північнокорейське напад.

Начальник Об'єднаного командування аерокосмічної оборони Північної Америки адмірал Вільям Гортні погодився з оцінками американської розвідки, згідно з якими у Північній Кореї є в наявності ядерна зброя і КНДР може направити ракети, які можуть досягти США, повідомляє агентство Reuters.

"Ми вважаємо, що вони (ракети – ред.) можуть досягти США. Ми готові, і ми готові 24 години на добу, якщо він (Кім Чен Ин – ред.) настільки нерозумний, щоб стріляти ракетами в нас", - сказав Гортні.

Адмірал підкреслив, що передбачити поведінку лідера Північної Кореї Кім Чен Ина досить важко, але американські військові готові відповісти в разі застосування ним ядерної зброї.

Космічне агентство Північної Кореї повідомило минулого місяця, що Пхеньян будує новий супутник і готує його до запуску. Північна Корея стверджує, що її запуски ракет є частиною законної космічної програми, спрямованої на виведення супутників на орбіту. Останні ракетні випробування були проведені в порушення міжнародних санкцій і попереджень.

Агентство протиракетної оборони США заявило у березні про те, що Північна Корея може запустити міжконтинентальні балістичні ракети в цьому році.

У вересні Північна Корея заявила про готовність використовувати ядерну зброю проти Сполучених Штатів та інших "ворогів", якщо вони будуть далі дотримуватися "їх безрозсудною ворожої політики" по відношенню до режиму Кім Чен Ина.

"Войовнича" риторика КНДР прозвучала лише через три тижні після того, як Північна і Південна Корея досягли угоди, яке знизило напруженість у регіоні. Приводом для найсерйознішого за останні кілька років загострення стали великомасштабні військові навчання США і Південної Кореї у відповідь на інцидент з підривом трьох солдатів Сеула на мінах, які були встановлені КНДР на демілітаризованої зони. Однак у Пхеньяні їх назвали "оголошенням війни". Після різкого загострення ситуації обидві сторони наказали привести війська у повну бойову готовність.24 серпня Південна Корея і КНДР прийшли до угоди по деескалації ситуації на кордоні.

29 липня після аналізу нових супутникових зображень Інститут Джона Хопкінса повідомив, що КНДР завершила модернізацію головної стартової площадки для запуску балістичних ракет, яка була розпочата в квітні поточного року.

22 червня в уряді Південної Кореї заявила, що КНДР готується до запуску нової балістичної ракети, яка по дальності польоту може перевершити запущену в грудні 2012 року Unha-3.

14 червня з військово-морської бази Вонсан на східному узбережжі КНДР в Японське море були запущені три ракети. Згідно з даними південнокорейського агентства Ренхап, посилається на військових, мова йде про ракети класу "земля - корабель" типу KN-01. Ракети пролетіли близько 100 кілометрів. Тим самим КНДР продовжила випробування KN-01.

У травні державне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило про успішний запуск балістичної ракети з підводного човна.

Таким чином, Пхеньян продовжує активно виділяти кошти на фінансування військових програм на тлі негативної економічної та гуманітарної ситуації в країні.

Згідно з доповіддю Американо-корейського інституту Школи перспективних міжнародних досліджень при університеті Джонса Хопкінса у Вашингтоні, Пхеньян здатний націлити на Токіо до 1000 балістичних ракет.