UA / RU
Підтримати ZN.ua

США заявили про неможливість вирішити конфлікт у Сирії політичним шляхом без Ірану та Росії

Держдепартамент вважає "безвідповідальним" відмову від залучення Москви і Тегерана до діалогу з Сирії.

Прес-секретар Державного департаменту США Джон Кірбі заявив, що Політичне вирішення конфлікту в Сирії вимагає залучення до обговорення Росії та Ірану.

"Неможливо прийти до політичного вирішення конфлікту в Сирії без передачі влади від Асада до більш репрезентативного уряду. Неможливо також здійснити цей перехід без залучення тих, хто має вплив на режим Асада і політичне майбутнє Сирії. Росія та Іран мають і те, і інше. Вони є зацікавленою стороною, незалежно від того, подобається нам це чи ні", - повідомив прес-секретар Держдепартаменту.

Він зазначив, що відмова від залучення Ірану і РФ до дискусії був би "безвідповідальним".

"Якщо ми хочемо прийти до результату, було б безвідповідально, якщо б ми не залучали їх певним чином і на певному етапі до діалогу", - сказав Кірбі.

Також він підкреслив, що представників сирійського президента Башара Асада під час переговорів у Відні не буде.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявляв, що США і Росія ще не домовилися про долю Башара Асада.

В ніч з 29 на 30 жовтня у Відні пройшли переговори по врегулюванню сирійського конфлікту.

У переговорах взяли участь 19 делегацій, у тому числі з США, Саудівської Аравії, Туреччини, Ірану, ОАЕ, Катару, Йорданії, Німеччини, Франції, Єгипту, Італії, Великобританії, Іраку, Лівану і Росії.

У заяві за підсумками переговорів сказано, що в Сирії має бути сформовано перехідний уряд, що представляє інтереси всього народу, яке буде керувати країною до наступних виборів. Після виборів у країни повинна з'явитися нова конституція.

Конфлікт у Сирії придбав нові форми після початку повітряної військовою операцією Росії в Сирії30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачуютьрежим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

У середині жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран відправив у Сирію військовослужбовців у кількості 2 тисяч солдатів. Метою надсилання було проведення спільних операцій при повітряної підтримки російської авіації.

Видання The Wall Street Journal писала, що у Росії та Ірану різні плани на Сирію. Для Москви, сирійська війна "вписується" в її глобальну стратегію створення "багатополярного" світу, в якому Росія має намір стати однією з ключових держав, у той час як США будуть втрачати своє лідерство.

Іран прагне підтримати національні сили оборони, а не сирійську армію. Іранські офіційні особи відкрито закликають до зміни режиму в Саудівській Аравії та інших монархіях Перської затоки, не кажучи вже про ліквідацію держави Ізраїль.