Державний департамент США поширив застереження для своїх громадян у Венесуелі про те, що в уряду обмежені можливості надати допомогу співвітчизникам в Боліваріанській республіці. Американські дипломати закликали громадян виїхати з Венесуели.
"Уряд США має обмежені можливості з надання екстреної допомоги громадянам США у Венесуелі. Громадяни США, які проживають або подорожують у Венесуелі, повинні рішуче розглянути можливість виїзду з Венесуели. Комерційні рейси залишаються доступними", - йдеться в повідомленні Держдепу США.
24 січня Державний департамент розпорядився, щоб з Венесуели поїхали державні службовці уряду США, які не пов'язані з надзвичайною діяльністю.
Ряд американських дипломатів і їх сім'ї попрямували в п'ятницю в аеропорт Каракаса, повідомляє агентство Associated Press з посиланням на американського чиновника.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу.
На підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.
20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.
Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.
Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.
Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".