На тлі загрози Україні від Росії президент США Джо Байден офіційно схвалив розгортання додаткових американських військ у Східній Європі, а Пентагон, як очікується, оголосить у середу вранці, що війська розгорнуть "найближчими днями", повідомили CNN американські чиновники.
За словами чиновників, розгортання військ – це демонстрація підтримки союзників по НАТО, які відчувають загрозу у зв'язку з воєнними діями Росії поблизу України.
За словами джерел, до розгортаних військ увійдуть близько 2000 американських військовослужбовців у Польщі та ще кілька тисяч у південно-східних країнах НАТО, включаючи Румунію.
США перевели 8 500 військовослужбовців у США у стан підвищеної готовності на випадок, якщо будуть викликані сили реагування НАТО, і американські сили будуть потрібні швидко. Проте США та НАТО вже мають десятки тисяч інших військовослужбовців у Європі, які можуть бути залучені для будь-якого додаткового розгортання у східноєвропейських країнах-союзницях; деякі з військовослужбовців, які будуть розгорнуті найближчим часом, вже розміщені у Європі, сказали джерела. Інші військові, які прибудуть із США, вже перебувають у стані підвищеної боєготовності.
Війська діятимуть на двосторонній основі з приймаючими країнами, оскільки НАТО ще не активувало багатонаціональних сил реагування.
Байден також заявив минулої п'ятниці, що війська будуть перекинуті "в найближчій перспективі", оскільки Росія продовжує нарощувати сили поблизу України, викликаючи побоювання відновлення вторгнення, навіть попри дипломатичні зусилля щодо деескалації напруженості.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».
Детальніше про те, що означає відповідь Вашингтона Кремлю читайте у статті Олега Шамшура "Чому Байдену важливо захистити Україну від Путіна".