У США, Китаї, Південній Кореї та Японії відреагували на заяву лідера Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) Кім Чен Ина про намір припинити ядерні та ракетні випробування. Так, американський президент Дональд Трамп у своєму Twitter назвав цю заяву "прогресом для усіх".
"Повідомлення від Кім Чен Ина: "Північна Корея припинить ядерні випробування і запуски міжконтинентальних балістичних ракет". Також "закриє випробувальний полігон на півночі країни, щоб довести обіцянки припинити ядерні випробування". Прогрес робиться для всіх!" - написав Трамп.
Раніше він також опублікував твіт з привітанням рішення Кім Чен Ина.
"Північна Корея погодилася припинити усі ядерні випробування і закрити великий випробувальний полігон. Це дуже хороша новина для Північної Кореї і світу - великий прогрес! Чекаємо наш Саміт", - написав президент США.
У свою чергу Китай і Південна Корея також привітали рішення Північної Кореї припинити ядерні випробування та запуск міжконтинентальних ракет. Країни зазначили, що це посприяє денуклеаризації в регіоні.
Однак у Міністерстві оборони Японії заявили про те, що не задоволені обіцянками Кім Чен Ина і мають намір продовжувати тиск на Пхеньян.
Нагадаємо, що 6 березня Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном. Також КНДР чекає, що спочатку будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантії безпеки.
Рада безпеки ООН 30 березня на прохання США запровадила нові санкції проти Північної Кореї. У чорний список були внесені 21 судноплавна компанія, 27 суден та одна приватна особа у зв'язку зі звинуваченнями в контрабанді північнокорейських товарів, в основному нафти та вугілля.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР і її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".