Потенційне поширення санкцій США на російський держборг може негативно вплинути не тільки на російську економіку, але і завдати шкоди американським інвесторам, йдеться в закритій доповіді Міністерства фінансів США для Конгресу, що опинився в розпорядженні агентства Bloomberg.
"Оскільки у російської економіки через реальний та фінансовий сектори є зв'язки з міжнародними компаніями та інвесторами, наслідки санкцій не будуть обмежуватися російськими владними структурами та компаніями", - заявили в Мінфіні США.
"Поширення санкцій може обмежити конкурентоспроможність великих управляючих компаній США і потенційно призвести до негативних побічних результатів для світових фінансових ринків і компаній", - додатково зазначається в доповіді.
Втім, зазначає відомство, негативний вплив заходів можна обмежити в тому випадку, якщо Євросоюз введе проти РФ аналогічні санкції.
1 лютого Міністерство фінансів США виступило з новими поясненнями з метою захистити свій так званий "кремлівський звіт" від критики. Зокрема, у відомстві наголосили, що громадськість ознайомилася лише з "незасекреченной частиною документа.
Як повідомлялося, 30 січня Міністерство фінансів США представило "кремлівський звіт". У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентарів та 96 "олігархів", - наближених до президента Росії Володимира Путіна.
Президент РФ Володимир Путін назвав складання списку "недружнім актом" і заявив, що за кожним з тих, хто потрапив в цей перелік, стоять звичайні росіяни. Таким чином, на його думку, у список внесли все населення країни.
У Раді Федерації РФ публікацію "кремлівського доповіді" прирівняли до розриву дипвідносин.
Президент Петро Порошенко висловив подяку США за новий список представників російської влади і наближених до неї олігархів. Крім того, глава України також розраховує на відповідні рішення з боку європейських партнерів.
Про можливі наслідки "кремлівської доповіді", читайте в матеріалі "Дзеркало тижня. Україна" "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?".