UA / RU
Підтримати ZN.ua

США не планують найближчим часом розміщувати ракети у Європі - Болтон

Питання розміщення ракет на території європейських союзників Америки - це питання ретельних консультацій і переговорів, додав радник Трампа.

США у найближчому майбутньому не планують розміщувати у Європі ракети, які входять до переліку заборонених Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), з якого Штати мають намір вийти, в Парижі заявив журналістам радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, передає Інтерфакс.

"В осяжному майбутньому у США немає планів розміщати в Європі ракети, заборонені угодою РСМД. Це питання глобальної стратегії альянсу і для Сполучених Штатів. Ми проводимо дуже тісні консультації з союзниками з цього приводу і дуже оптимістично налаштовані щодо спільної позиції", − зазначив він.

Болтон також знову заявив, що Росія відверто порушує положення Договору, а не наявні у ньому країни - Китай, Іран, Пакистан, Індія та Північна Корея, також мають ракети, які підпадають під положення ДРСМД.

У зв'язку з цим, за його словами, США вважають, що угода застаріла і це є однією з причин рішення про вихід з неї.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.

У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".