США готові забезпечувати Європу альтернативним постачанням газу, якщо цього вимагатиме ситуація, повідомляє у вівторок Guradian. Про це пише і агентство Reuters.
Зокрема, для цього Вашингтон підтримує контакти з виробниками скрапленого газу, розглядає можливості компаній, здатних організувати велике постачання газу.
Видання зазначають, що це робиться на випадок перебоїв із російськими поставками.
Представник адміністрації США також заявив, що Росії не варто використовувати сферу енергетики як зброю, оскільки вона сама в такому разі постраждає.
Раніше повідомлялося, що Німеччина не має наміру компенсувати Росії збитки у разі зупинки газопроводу "Північний потік-2". Це випливає з інтерв'ю Spiegel віцеканцлера – міністра у справах економіки та захисту клімату Німеччини Роберта Габека.
Нагадаємо, що правомірність проєкту "Північний потік-2" (що вилилося у зупинку його сертифікації) було поставлено в Німеччині під сумнів лише після відставки Ангели Меркель.
Російський " Газпром" зараз працює над створенням дочірньої компанії Nord Stream 2 у ФРН, яка працюватиме відповідно до німецького законодавства. Ця компанія необхідна для того, щоб Газпром міг формально виконати умови європейського законодавства, коли власник "труби" та постачальник газу не можуть представляти ту саму структуру.
Як в Німеччини зареєстрували офіційну шарашкіну контору - державно-регіональний фонд, який нібито займався екологією та боротьбою за клімат, а тому не підпадав під санкції, і саме через цю контору і замовляли послуги з добудови трубопроводу, читайте у матеріалі Ігоря Москалевича - "Північний потік-2" ". Труба на прокладках.