UA / RU
Підтримати ZN.ua

Союзник Тайваню Гватемала обдумує торговельні зв'язки з Китаєм

При цьому країна планує зберегти відносини з островом. 

Гватемала розглядає можливість розвитку офіційних торговельних зв'язків з Китаєм, хоча й планує підтримувати свої відносини з Тайванем, заявив міністр закордонних справ центральноамериканської країни Карлос Раміро Мартінес. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Протайванський лідер одного з небагатьох союзників Тайбея зазнав поразки на виборах

"Ми збираємося продовжувати працювати з Тайванем на тому ж рівні, що і раніше. Але президент зазначив, що ми не можемо ігнорувати вагу і силу, яку представляє Китай", - заявив Мартінес. 

Президент Гватемали Бернардо Аревало вступив на посаду в середині січня на тлі складного перехідного процесу, пообіцявши покласти край корупції, а також налагодити відносини з Китаєм.

"Ми зацікавлені в тому, щоб спробувати налагодити відносини з Китаєм у сфері торгівлі", - сказав Мартінес, зазначивши, що це може бути "офіс торгових інтересів", який допоможе знайти китайський ринок збуту для гватемальської продукції.

"Ми робимо це публічно, це не засідка проти Тайваню або Сполучених Штатів", - додав він.

Сполучені Штати є найважливішим міжнародним партнером Тайваню, попри відсутність офіційних дипломатичних зв'язків, а також основним постачальником зброї до Тайбею.

Щодо міграції, Мартінес продемонстрував підхід, заснований на правах людини, заявивши, що новий уряд не буде повторювати "репресії" попередніх адміністрацій, такі як застосування сльозогінного газу проти груп, які перетинають Гватемалу в надії потрапити до Сполучених Штатів.

Співпраця у боротьбі з корупцією та незаконним обігом наркотиків буде ключовими питаннями для обговорення з американськими колегами, додав він, зазначивши, що канали американської допомоги, які були заморожені за попередньої адміністрації, відновлюються.

"Двері співпраці знову відчиняються", - сказав Мартінес.

Читайте також: Тайвань заявив про посилення експортного контролю після повідомлень про поставки обладнання для виробників зброї в РФ

Гватемала є одним із небагатьох союзників Тайбея, що залишилися, оскільки країни все частіше стають на бік другої за величиною економіки світу - Китаю, який претендує на Тайвань як на свою територію.

Останніми роками Китай посилив економічний вплив у Латинській Америці, де країни історично мали тісніші зв'язки зі Сполученими Штатами. Багато країн Центральної Америки в останні роки розірвали зв'язки з Тайванем, перейшовши до “табору” Китаю.

Тайбей, тим часом, дав зрозуміти, що більше не хоче конкурувати з багатшим Китаєм у так званій "дипломатії чекової книжки".