Закриття "балканського маршруту" для мігрантів може призвести до гуманітарної катастрофи у Греції, вважає міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер.
"У Центральну Європу прибувають все менше біженців, тому що вони змушені залишатися в Греції. У цій країні виникло гуманітарне лихо", - Штайнмайер заявив в інтерв'ю Berliner Morgenpost.
На думку глави німецької дипломатії, для країн Європи неприйнятно "позбавлятися від проблем, ставлячи при цьому в скрутне становище своїх європейських партнерів".
Штайнмайер виступив в підтримку угоди ЄС з Туреччиною, без якої, за його словами, на грецько-македонському кордоні скупчилися б 100 тисяч осіб, "які намагаються виживати" в антисанітарних умовах. "Тому орієнтація на зовнішні кордони Європи, угода з Туреччиною і підтримка Греції - це вірний шлях", - уклав міністр. На його думку, домовленості з Анкарою стали "кроком на шляху до посилення контролю та обмеження нелегальної міграції".
"Балканський маршрут", за яким мігранти прагнуть через Македонію, Сербію і Хорватію дістатися до держав Західної і Північної Європи, опинився остаточно перекритим у кінці лютого, коли македонські прикордонники перестали пропускати біженців, які перебувають на території Греції.
18 березня ЄС та Туреччина прийшли до угоди по біженцям. З 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію.
Як заявляв голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, підписаний документ між ЄС і Туреччиною, "відповідає усім європейським і міжнародним нормам у цій галузі".
Тим часом, у виданні Financial Times відзначають, що навіть якщо угода буде виконана в повному обсязі, це не полегшить тиск через наплив мігрантів в ЄС. Укладена угода, при цьому, відповідає далеко не всім нормам міжнародного права.