UA / RU
Підтримати ZN.ua

Щеплення проти COVID доведеться робити повторно — німецькі експерти

В разі поширення мутованих штамів COVID, вакцинуватись потрібно буде ще частіше.

Експерти Постійної комісії з вакцинації Німеччини припустили, що громадянам доведеться повторювати курс подвійних щеплень від коронавірусу, повідомляє DW.

Другий етап масової вакцинації людям може знадобитися у 2022 році.

"Вірус не піде від нас. Тому нинішні щеплення від коронавірусу будуть не останніми. Треба бути готовими до того, що в наступного року, можливо, всім нам доведеться освіжити щеплення", - заявив очільник STIKO Томас Мертенс.

Експерт Соціал-демократичної партії Німеччини з питань охорони здоров'я та колишній епідеміолог Карл Лаутербах каже, що імунний захист після щеплення тримається півроку. Саме тому може знадобиться повтор вакцинації.

У разі ж, якщо почнуть поширюватися мутовані штами COVID, проти яких нинішні вакцини будуть малоефективними, то почати робити щеплення оновленими препаратами потрібно буде ще раніше.

Завдяки вакцінації число випадків зараження COVID серед дорослих різного віку знизилося на 80% через п'ять тижнів після першої дози вакцини Pfizer, Moderna або AstraZeneca. Водночас кількість госпіталізацій впала на 90%, а смертність від вірусу знизилися на 95%, повідомляють світові вчені.

Читайте також: Німеччина оновила правила в'їзду в країну в умовах пандемії COVID-19

Нагадаємо, що станом на неділю, 16 травня у світі зафіксовано 162 203 982 випадки зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університетові Джонса Хопкінса.

В країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. У лютому вакцинація розпочалася в Україні, для щеплень використовується індійський препарат CoviShield (торгова назва вакцини Oxford/AstraZeneca).

Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» в ZN.UA.