UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще одна країна відмовляється реєструвати російську антиковідну вакцину «Спутнік»

У Бразилії вважають, що препарат не відповідає мінімальним критеріям. Країна-виробник відмову заперечує.

Бразилія відмовилася від прискореної реєстрації російської вакцини від коронавірусу «Спутнік V» - препарат не відповідає необхідним критеріям.

У першому кварталі цього року Росія мала поставити у Бразилію 10 мільйонів доз вакцини, поставками препарату займалася фармацевтична компанія Uniao Quimica.

16 січня Національне агентство із санітарного нагляду (Anvisa) повернуло компанії запит про видачу дозволу на використання вакцини в країні, пише The Guardian.

Держрегулятор мотивував відмову тим, що в запиті не було необхідного мінімуму даних: докладних відомостей щодо третьої фази клінічних випробувань препарату і відповідей на питання, пов'язані з його виробництвом.

«Будь-який заявник, який звертається із запитом про видачу дозволу на екстрене використання, має продемонструвати, що триваючі клінічні випробування вакцини забезпечать довгострокову безпеку і ефективність», - зазначили в агентстві.

Зараз Anvisa розглядає можливість сертифікації вакцин від китайської компанії Sinovac і англо-шведської AstraZeneca.

У Російському фонді прямих інвестицій (РФПІ) відмову ще однієї країни закуповувати вакцину заперечують: Бразилія начебто не відмовляла в реєстрації вакцини «Спутнік V», а «запросила додаткову інформацію, яку буде надано найближчим часом».

Читайте також: Угорщина все ж не використовуватиме російський "Супутник" для вакцинації, Орбан це підтвердив

Нагадаємо, Росія першою в світі заявила про реєстрацію вакцини від коронавірусу. Але розробка центру Гамалії не пройшла випробування, які переконливо свідчать, що вона безпечна і ефективна для великих груп людей. Реєстрація вакцини викликала подив і протести навіть у самій Росії.

Попри це «Спутніком» вакцинувались понад 1,5 мільйона людей в усьому світі. За даними РФПІ, російська вакцина зареєстрована в Сербії, Аргентині, Білорусі, Болівії, Алжирі, Палестині, Венесуелі та Парагваї. Виходу на ринок Європи російський препарат не має.