UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенатор США вимагає від Трампа надати Україні додаткову військову допомогу

Трамп зобов'язаний надати Україні додаткове озброєння і військові постачання до зустрічі з Путіним в Аргентині.

Сенатор США Роберт Менендес зажадав від президента Дональда Трампа надати Україні додаткову військову допомогу у зв'язку з атакою російських кораблів на катери військово-морських сил України біля Керченської протоки, повідомляє РБК-Україна.

Сенатор, серед іншого, зазначив, що Трамп зобов'язаний надати Україні додаткове озброєння і військові постачання до його майбутньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним на саміті "Великої двадцятки" в Аргентині на цих вихідних.

"Знову ж, Кремль показав, що він поважає тільки сильного противника, який готовий протистояти агресорам. В цей жорстокий час США не можуть дозволити собі слабкої активності президента Трампа на з'їзді "Великої двадцятки", як ми бачили у Гельсінкі. Пане Президент, це ваша можливість, нарешті, показати американське керівництво на захисті наших принципів і наших близьких союзників у Європі", – заявив він.

Раніше президент США Дональд Трамп прокоментував російський напад на українські кораблі, зазначивши, що він йому "не подобається".

Як повідомлялося, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану терміном на 30 днів у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. За проект закону про запровадження воєнного стану з 28 листопада проголосували 276 народних депутатів. Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовців.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Опівночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання РНБО, на якому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану. Рада розпочала розгляд цього питання на позачерговому засіданні в понеділок. Своїм указом Порошенко вводить воєнний стан на всій території України з 9:00 ранку 28 листопада на 30 днів. Він також виключив перенесення президентських виборів з-за військового положення. Проте, в нинішньому проекті указу президента, опублікованому на сайті Ради, є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

Разом з тим, на екстреному засіданні Радбезу ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.