UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенат США відклав узгодження військової операції у Сирії

Після того, як стало відомо про ініціативу Москви, яка запропонувала передати сирійську хімічну зброю під контроль міжнародної спільноти, влада США вирішила почекати з ударом по Сирії.

Американський Сенат відклав початок узгодження військової операції проти 3. Як повідомляє CNN, про це заявив лідер демократичної більшості у верхній палаті Конгресу Гаррі Рід. Очікувалося, що процедурне голосування з сирійського питання відбудеться вже в середу, 11 вересня, але Рід висловив бажання уникнути поспіху, щоб президент Барак Обама встиг пояснити свою позицію кожному сенатору.

Заява Ріда пролунала у понеділок, після того як стало відомо про ініціативу Москви, що запропонувала передати сирійську хімічну зброю під контроль міжнародного співтовариства, а потім знищити її. Дамаск відреагував на цю пропозицію з ентузіазмом.

Голова Держдепартаменту Джон Керрі ще до виступу російського МЗС назвав відмову Сирії від хімічної зброї умовою скасування плану військового удару, проте потім оголосив свою заяву "риторичною" і висловив скепсис з приводу ініціативи РФ. Обама, втім, побачив у позиції Москви перспективу позитивного розвитку подій і висловив намір пропрацювати ініціативу.

ТАКОЖ: Обама згоден відкласти удари по Сирії, якщо Дамаск прийме пропозицію Москви про здачу хімзброї

Питання про іноземне військове втручання у сирійський громадянський конфлікт в кінці серпня виніс на суд Конгресу Обама. Президент США підкреслив, що міг би прийняти відповідне рішення самостійно, але хоче заручитися схваленням законодавців. На підтримку запропонованої резолюції вже виступили представники обох палат американського парламенту, а потім її схвалив сенатський комітет з міжнародних справ. Говорячи про відтермінування, сенатор Рід підкреслив, що не сумнівається у позитивному результаті процедурного голосування.

Необхідність військового удару по Сирії Білий дім пояснює використанням хімічної зброї, яке нібито мало місце з боку військ, лояльних президентові Башару Асаду. За даними американців і їхніх союзників, сирійська армія 21 серпня провела в передмісті Дамаска хімічну атаку, жертвами якої стали близько півтори тисячі осіб.

Влада Сирії висунуті звинувачення заперечує і, у свою чергу, звинувачує у використанні зброї масового знищення повстанців. Інспектори ООН, які обстежували місце ймовірної хімічної атаки, поки не оприлюднили свої висновки, і Євросоюз закликав Вашингтон дочекатися їхньої доповіді. Росія тим часом вважає затвердження США непереконливими, і президент Володимир Путін заявив про готовність підтримати Сирію в разі інтервенції. !zn

Читайте також:

Ще 14 країн підтримали односторонні дії США щодо Сирії

ЄС виступив за мирне вирішення конфлікту у Сирії

Путін і Обама обговорили Сирію віч-на-віч: "Протиріччя зберігаються"