Французький сенат ухвалив резолюцію, що закликає уряд визнати Нагірний Карабах. За ухвалення резолюції проголосували 305 сенаторів, один виступив проти, повідомляють французькі ЗМІ.
Документ носить рекомендаційний характер і не є обов'язковим для виконання.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв і глава Кремля Владімір Путін підписали договір про припинення війни в Нагірному Карабаху з 01:00 10 листопада. Відповідно до тристоронньої заяви, до 20 листопада Азербайджану передається Агдамський район, до 25 листопада - Кельбаджарський район, до 1 грудня - Лачинський район.
8 листопада Алієв заявив про захоплення азербайджанськими військовими стратегічно важливого міста Шуші. Вірменія втрату контролю над містом заперечувала, але 9 листопада була змушена підтвердити.
Бойові дії в Нагірному Карабаху загострилися 27 вересня. Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в наступальних діях і ракетних обстрілах житлових кварталів. Тоді обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.
Тільки підписання азербайджансько-вірмено-російської заяви про припинення вогню зупинило Вірменію від повного розгрому в другій нагірно-карабахській війні. Але якщо для Єревана ця угода - можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті Володимира Кравченка «Ціна миру».
Детальніше про те, чи є переможці у війні за Нагірний Карабах і яка роль Туреччини на Південному Кавказі, читайте в статті Євгенії Габер "Кавказькі полонені".