Німеччина закликала Китай закрити незаконні закордонні поліцейські відділки, які, як підозрює німецька влада, використовуються урядом Пекіну для контролю та залякування китайських емігрантів, які проживають за кордоном, – пише Bloomberg.
Німеччина веде переговори з китайським урядом про припинення операцій починаючи з листопада, повідомила прессекретар МЗС Андреа Зассе журналістам у Берліні в понеділок. За словами Зассе, у лютому уряд Китаю заперечив, що на території Німеччини працюють незаконні поліцейські дільниці. Проте Пекін визнав, що він керував так званими станціями технічного обслуговування в Німеччині, які він пообіцяв закрити.
Незважаючи на обіцянку, Китай все ще підтримує щонайменше дві мобільні поліцейські станції в Німеччині, діяльність яких ретельно контролюється місцевою владою, заявив на конференції речник міністерства внутрішніх справ Максиміліан Калл.
«Органи безпеки уважно стежать за цією діяльністю, а також за іншою діяльністю іноземних держав у Німеччині. І це особливо стосується цих закордонних поліцейських ділянок», – сказав Калл. «Зазвичай це не стаціонарні офіси, а мобільні».
За словами Зассе, Німеччина тісно співпрацює з США та іншими державами-членами Європейського Союзу з цього питання та щодо того, як ширше розглядати екстериторіальну діяльність китайських органів безпеки. Берлін також веде переговори з Китаєм щодо цього питання, додала вона.
"Китайський уряд завжди дотримувався міжнародного права та поважав суверенітет і юрисдикцію всіх країн", - йдеться в заяві посольства. «Посольство Китаю в Німеччині неодноразово повторювало ці факти та нашу позицію відповідним німецьким органам. Нам залишається очікувати, що німецька сторона поставиться до цього об’єктивно і не залишить місця для подальших спекуляцій».
За словами Калла, закордонні поліцейські відділки Китаю часто пов'язані зі співробітниками китайських служб безпеки. Занепокоєння полягає не в тому, щоб закрити традиційні поліцейські відділки, додав Калл, а в тому, щоб переконати залучених людей припинити участь у незаконній діяльності за кордоном.
У квітні Міністерство юстиції США висунуло звинувачення двом громадянам Китаю в спробі створити закордонний поліцейський відділок у Нью-Йорку від імені відділення Міністерства громадської безпеки Китаю у Фучжоу.