UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівська Аравія відмовилася від місця у Радбезі ООН через політику "подвійних стандартів"

Саудівська Аравія, яку в четвер вперше у своїй історії було обрано непостійним членом Ради Безпеки ООН, у п'ятницю відмовилася від місця у Радбезі.

Саудівська Аравія відмовилася від участі у роботі Раді Безпеки ООН на правах непостійного члена. Згідно з офіційною заявою, влада держави незадоволена тим, що цей орган "нездатний вирішувати конфлікти", а також "політикою подвійних стандартів" організації.

Заяву було опубліковано міністерством закордонних справ країни відразу після того, як державу було обрано непостійним членом Ради безпеки ООН на дворічний термін.

Окрім Саудівської Аравії, до непостійних членів Радбезу на 2014-2015 роки увійшли Чад, Чилі, Литва і Нігерія. Ці держави замінять п'ятірку країн, чиї повноваження закінчуються у кінці 2013 року - Азербайджан, Гватемалу, Марокко, Пакистан і Того. При цьому у десятці непостійних членів до кінця 2014 року залишаються Австралія, Аргентина, Люксембург, Республіка Корея і Руанда.

Рішення з Саудівської Аравії підтримали 176 зі 191 присутніх на засіданні Генеральної асамблеї ООН. Саудівська Аравія балотувалася від азіатсько-тихоокеанської групи.

Після обрання нових непостійних членів РБ ООН висловили стурбованість правозахисники. На їхню думку, на правах непостійних членів Ради Безпеки обрано країни, у яких широко порушуються права людини. Серед інших держав правозахисники згадали і Саудівську Аравію

Всього до складу РБ ООН входять 15 держав, з яких п'ять є постійними членами (США, Росія, Китай, Великобританія і Франція). Решта 10 обираються шляхом таємного голосування, по п'ять щороку.

Непостійні члени РБ ООН мають право брати участь у голосуваннях, однак вони не володіють правом "вето", яке є у постійних членів Ради. !zn

Читайте також:

Україна розраховує на обрання до складу Ради безпеки ООН у 2016-2017 роках

Україна буде ініціювати проведення в ООН конференції з ядерного роззброєння

У Саудівській Аравії заарештовано терористів, через яких закрили посольства