UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівська Аравія відкинула звинувачення Сенату США в причетності принца Салмана до вбивства Хашоггі

Також міністерство підкреслило, що позиція Сенату США не вплине на становище королівства у світі і на Близькому Сході.

Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії відкидає звинувачення на адресу наслідного принца королівства у причетності до вбивства саудівського опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі, висунуті Сенатом США, і вважає це діяння злочином, не відображає офіційну політику країни, з посиланням на державне агентство Саудівської Аравії передає РБК.

"Королівство Саудівська Аравія відкидає позицію, висловлену нещодавно сенатом Сполучених Штатів, яка була заснована на необґрунтованих твердженнях і містила кричуще втручання у внутрішні справи королівства, підриваючи його регіональну і міжнародну роль", - заявили в міністерстві.

В МЗС Саудівської Аравії додали, що королівство налаштоване продовжувати розвивати відносини з США, проте різко відкидає висунуті наслідному принцу Мухаммеду бін Салману звинувачення, які вважає неповагою і спробою підірвати його статус. Також міністерство підкреслило, що позиція Сенату США не вплине на становище королівства у світі і на Близькому Сході.

14 грудня Сенат США схвалив резолюцію, у якій уся відповідальність за жорстоке вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі покладається на наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана.

Журналіст видання The Washigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

За словами президента Туреччини Реджепа Ердогана, в Саудівській Аравії заарештували 18 осіб за підозрою у вбивстві Хашоггі.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.

За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замикули "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".