Уряд Росії зіткнувся з найвищим рівнем регіонального боргу - $ 42 млрд, повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Standard&Poor's (S&P).
Одним із таких найбільш "проблемних" регіонів у звіті називається Чукотка, де рівень заборгованості - 144 % порівняно з прибутковістю.
"Годинник цокає: у президента Володимира Путіна не так багато часу, щоб виправити ситуацію. Він своїми рішеннями в 2012 році збільшив соціальні витрати. Це сприяло подвоєнню боргового навантаження більш ніж в 80 регіонах Росії до 2,4 трлн рублів (42 млрд доларів) протягом останніх п'яти років", - підкреслюють в S&P.
За оцінками агентства, найближчі два-три роки будуть вирішальними і можуть призвести до дефолту федерального бюджету.
"Прямо зараз федеральний центр має можливість допомогти регіонам. Протягом наступних трьох років можуть скоротитися ресурси, а регіональний борг зрости, що приведе до великих ризиків", - пояснює заступник директора S & P московському офісі Карен Вартапетов.
Загрози для муніципальних фінансів ростуть як сніжний ком, в той час як санкції по Україні закривають доступ до ринків капіталу, змушуючи місцеві органи влади фінансувати соціальні статті видатків, вдаючись до більш дорогим банківським кредитам.
Агентство попереджає, що регіони РФ стоять перед небезпекою і великою ймовірністю дефолтів. Ризики дисбалансів у регіональних бюджетах, ймовірно, виростуть в цьому році на тлі загального рівня скорочення економіки.
У червні Новгородська область перша з регіонів Росії допустила дефолт.
Раніше агентство S&P повідомило, що в першому кварталі поточного року як мінімум один суб'єкт РФ, не має рейтингів агентства, допустив прострочення виплати по банківському кредиту з-за обмеженого доступу до засобів рефінансування. У термінології S&P це означає дефолт даного регіону: агентство вважає дефолтом ситуацію, коли позичальник не виконав боргові зобов'язання в строк і в повному обсязі", а не тільки невиконання зобов'язань за облігаціями.
Агентство S&P відзначає, що зрослі під тиском указів президента Росії негнучкі видатки майже не залишають регіонах РФ іншого вибору, крім як нарощувати дефіцит і борг, потрапляючи в нестабільну ситуацію фінансування поточних витрат за рахунок позикових коштів.
Раніше повідомлялося, що експерти не вірять ні в квартальне зростання російського ВВП в 2015 році, ні в повернення економіки до швидкого підйому в 2016-му, прогнозуючи, що її спад перейде в затяжну стагнацію.