UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розслідувачі CIT опублікували фото водійського посвідчення на ім'я Чепіги

Їх солсберійський отруйник отримав раніше за паспорт на ім'я "Руслана Боширова".

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) опублікувала фото, на якому може бути зображено полковника Головного розвідувального управління Генерального штабу Міністерства оборони Росії Анатолія Чепігу, відомого як солсберійський отруйник "Руслан Боширов". На ньому – водійське посвідчення, видане на ім'я Анатолія Володимировича Чепіги.

"Анонімне джерело поділилося з нами ймовірною фотографією водійського посвідчення Анатолія Чепіги, підозрюваного в отруєнні Скрипалів (російського шпигуна-перебіжчика Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – ред.)", - йдеться у повідомленні.

Фотографією з водійського посвідчення Чепіги на своїй сторінці в Twitter також поділився член дослідницької групи Bellingcat Арік Тоулер. Він наголошує на тому, що нове фото Чепіги-"Боширова" відкриває розслідувачам шлях до "непоганого таймлайну" полковника ГРУ, від його дитинства у Сибіру до сьогодення.

Conflict Intelligence Team

Нагадаємо, раніше видання The Insider і група розслідувачів Bellingcat з'ясували справжнє ім'я особи, яка вдавала із себе "Руслана Боширова". Нею виявився офіцер військової розвідки, Герой Росії Анатолій Чепіга.

Окрім Великої Британії "Петров" і "Боширов" відвідували Швейцарію, Нідерланди (де були затримані) й низку інших країн, йдеться у розслідуванні Bellingcat. Ці та інші відомості, оприлюднені розслідувачами, підтверджують роботу "Олександра Петрова" і "Руслана Боширова" на ГРУ Росії.

5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані двох підозрюваних в отруєнні Скрипалів нервовопаралітичною речовиною "Новачок". ЗМІ цього ж вечора знайшли нападників, заявивши про те, що паспорти "Петрова" і "Боширова" справжні та відрізняються лише останньою цифрою.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей наголосила на тому, що підозрювані є співробітниками російської розвідки, а замах на Скрипалів було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.

5 березня в британському місті Солсбері із сильним отруєнням були шпиталізовані російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Отруєння Скрипалів набуло широкого розголосу, Росія традиційно відмовилася визнавати власну причетність до замаху, що призвело до масової висилки російських дипломатів з багатьох країн світу.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та висилку російських дипломатів після цього читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".