UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Роснефть" заробляє на допомозі в обході американський санкцій

Російська компанія співпрацює з венесуельським урядом Мадуро.

Російська нафтова компанія "Роснефть", не тільки допомагає уряду Мадуро у Венесуелі, але ще й непогано на цьому заробляє. За 9 місяців компанія отримала додатково 905 млн дол. за рахунок збільшення експорту на тлі зростання ціни на надважку нафту.

"Роснефть" допомагає Венесуелі обходити санкції, скуповуючи її нафтову сировину і перепродуючи в Індію і Китай. Також, Росія використовує Венесуелу як плацдарм, щоб проникнути на американську територію і отримати важелі впливу на енергетичний ринок США, розповіла Олександра Ковальова, асоційований аналітик Центру "Стратегія ХХІ" для ZN.UA.

Зокрема, російський вплив йде через Citgo Petroleum Corp. - дочірню компанію PDVSA, що знаходиться на території Сполучених Штатів.

Зараз "Роснефть" - найбільший покупець венесуельської нафти: її частка в експорті PDVSA перевищила 60%. Спочатку "Роснефть" виконувала роль посередника: купувала сировину у PDVSA і реалізовувала торговим компаніям, постачали його кінцевим споживачам. А з весни 2019 року російська компанія почала самостійно займатися маркетингом.

"Роснефть" втричі збільшила експорт нафти і нафтопродуктів в Сполучені Штати, завдяки чому збільшила свій об'єм поставок до 166,4 мільйона барелів, 5,48% американського імпорту нафти.

Таким чином, завдяки співпраці з Венесуелою, Росія стала четвертим найбільшим постачальником, майже наздогнавши Мексику (217,5 млн бар.) і Саудівську Аравію (178,8 млн бар.), яка зменшила експорт в США в другому півріччі, - але з великим відривом від Канади (1464,9 млн бар.).

Раніше повідомлялося, що "Роснефть" зазнала серйозні проблеми після санкцій США. Проблеми логістики в компанії почалися після того, як Rosneft Trading S. A. (RTSA) так звану "дочку" "Роснефти"внесли в санкційний список за допомогу Ніколасу Мадуро. Декілька великих покупців зажадали негайно прибрати потрапила під санкції Rosneft Trading зі всього ланцюжка поставок компанії.

Детальніше про те, чому Сполучені Штати вводять санкції проти "дочки" російської компанії читайте у статті Олександри Ковальової "Венесуельський плацдарм "Роснефти".