В одній з найбільших фінансових установ Росії, Газпромбанку, відкинули твердження, що державний нафтовий концерн Венесуели Petroleos de Venezuela Sa (PDVSA) з метою ухилення від санкцій США відкрив у ньому рахунок та примушує своїх клієнтів до співпраці саме з російським банком, передає Deutsche Welle.
У банку підтвердили, що кілька років тому венесуельська PDVSA у рамках взаємодії з російськими компаніями-клієнтами дійсно завела у них кілька рахунків.
"Однак ми наголошуємо, що ніякі нові рахунки не відкривались і не плануються банком до відкриття", - заявив у понеділок, 11 лютого, представник ГПБ.
Санкції США проти PDVSA було запроваджено 29 січня. У Кремлі заявили, що вважають санкції Сполучених Штатів проти нафтовидобувної компанії Венесуели "незаконним неприкритим втручанням" у внутрішні справи південноамериканської країни.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.
Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.
У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".