Літаки військово-повітряних сил (ВПС) ФРН Tornado під час виконання розвідувальних місій у складі антитерористичної коаліції у небі над Сирією регулярно супроводжуються винищувачами повітряно-космічних сил (ПКС) Росії, повідомив у понеділок, 15 лютого, командувач центру повітряних операцій бундесверу генерал-лейтенант Йоахім Вундрак в інтерв'ю газеті Rheinische Post.
Він підкреслив, що мова не йде про перехоплення або спроби видавити літаки ВПС Німеччини з сирійського повітряного простору.
"До сьогоднішнього дня жодних інцидентів не було ", - зазначив Вундрак.
За його словами, ПКС Росії використовують винищувачі Су-35С. Генерал Вундрак вважає їхні дії певним політичним кроком. Росіяни хочуть своєю присутністю продемонструвати, "що вони, на відміну від міжнародної антиджихадистської коаліції, знаходяться в повітряному просторі Сирії на запрошення уряду країни", повідомив Вундрак.
ВПС ФРН представлені в міжнародній коаліції шістьма винищувачі Tornado, які виконують розвідувальні польоти, а також літаком-заправником A310 MRTT.
Як писало агентство Bloomberg, конфлікт у Сирії звужується до протистояння між Асадом і ІД."Стратегія Росії полягає в тому, щоб повернутися за стіл переговорів, коли Асад зможе сказати, що контролює всі великі населені пункти Сирії. Це дозволить йому позиціонувати себе в авангарді боротьби з "Ісламським державою", - сказав старший науковий співробітник Атлантичної ради Аарон Штейн.
Раніше повідомлялося, що у Асада заявили про наближення перемоги у громадянській війні.
Напередодні повідомлялося, що в результаті наступу сирійських урядових військ на Алеппо і посилення авіаударів ВПС Росії десятки тисяч сирійців були змушені тікати з міста, побоюючись, що населений пункт незабаром опиниться під повною облогою військ президента Сирії Башара Асада.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".