Військово-морський флот Росії покладає дуже великі та необгрунтовані надії на використання протикорабельних ракет на озброєнні кораблів і особливо - атомних підводних човнів, передає "Лента.ру" з посиланням на матеріали російського військового видання "Військово-промисловий кур'єр".
Автор публікації під назвою "Підводні човни на забій" більш, ніж впевнений, що російський флот критично відстає від Заходу у використанні гідроакустичних засобів; у якості прикладу він наводить новітні російські кораблі - корвет проекту 20380 і фрегат проекту 22350, в яких у принципі відсутня багатопозиційна робота гідроакустичних засобів, яка використовується на кораблях західних держав.
"З урахуванням стану питань скритності, гідроакустики та загальної оперативної обстановки у більшості тактичних ситуацій бій буде починатися з раптової атаки на нас. В силу значного відставання у торпедних питаннях у нас склалася безпідставна надія на ПКР (до них відносяться, зокрема, "Калібри" та "Онікси"). Однак з моменту старту першої ПКР наш човен фактично втрачає скритність, після чого сильний противник влаштує йому облаву з авіацією", - вважає він.
Автор визнає, що на даний час "є технічні можливості виконання скритних торпедних атак з-за меж зони протичовнової оборони цілі", проте як раз-таки ці можливості реалізовані у західному озброєнні, але не в російському.
"У нас же виникає гостра проблема шумності використовуваних торпед. Фактично питання стоїть так: чи реально з урахуванням можливостей нашої промисловості виконати перспективні вимоги щодо малошумності торпед калібру 53 сантиметрів або необхідний перехід на більший калібр?", - задається питанням він.
Автор резюмує, що створення у Росії атомних підводних човнів п'ятого покоління класу "Хаскі" більш ніж безглуздо, якщо не буде вирішено питання з малошумністю основної човнової зброї - торпед, оскільки ПКР для субмарини у якості основної зброї не тільки недоцільні, але й, швидше, шкідливі.
"Вигляд і ефективність зброї – визначальні параметри перспективних підводних човнів. Ми ж, не маючи задовільних відповідей ні у зброї, ні у непомітності, вже активно освоюємо бюджетні кошти на проектування човнів п'ятого покоління", - пише він.
Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що американські літаки протичовнової оборони отримали можливість виявляти раніше "невидимі" для них атомні підводні човни російського військово-морського флоту.
У грудні минулого року активність підводних човнів РФ у Середземному морі й Атлантичному океані була найвищою з часів "холодної війни", що викликало занепокоєння у країн-членів Альянсу. У зв'язку з цим у НАТО заявили про готовність створити командний штаб, який координуватиме роботу Альянсу в Атлантиці та логістику в Європі.
Нагадаємо, у липні 2015 року президент Росії Володимир Путін затвердив Морську доктрину Росії, розраховану на 20 років. Особливий акцент у ній зроблено на атлантичному й арктичному напрямках.