Російські хакери потрапили до деяких виборчих баз американського штату Флорида і можуть видалити виборців, зареєстрованих на вибори в Конгрес 6 листопада, повідомив сенатор-демократ Білл Нельсон. На думку Нельсона, загроза зберігатиметься, якщо системи не будуть належним чином захищені, пише Reuters.
"Вони вже потрапили до деяких округів штату, і в них тепер є свобода дій", - зазначив Нельсон в інтерв'ю виданню Tampa Bay Times.
Демократ Нельсон і республіканець Марко Рубіо минулого місяця написали листа і попередили про існуючі загрози 67 державних спостерігачів окружних виборчих комісій. Проте, за даними журналістів, у ньому не було відповідної інформації про ситуацію в штаті.
"Ми закликали голову і заступників голови комітету розвідки Сенату дозволити спостерігачам у Флориді отримати детальну інформацію про дії росіян", - пояснив демократ.
Але в Державному департаменті не підтримали вимогу Нельсона, повідомивши про те, що отримали "нуль інформації" від нього, федеральних і державних організацій щодо можливого втручання РФ у виборчу систему Флориди.
"Якщо у сенатора Нельсона є конкретна інформація про загрози для наших виборів, він повинен поділитися нею з посадовими особами у Флориді", - підкреслила прес-секретар Державного департаменту у штаті Флорида Сара Ревелл. Вона також додала, що державні та місцеві чиновники отримали додаткове фінансування для підсилення захисту виборчих систем.
У сенатора-республіканця Марка Рубіо від коментарів журналістам відмовилися. Не дав відповіді на запит про коментар і комітет розвідки.
Нагадаємо, 2 серпня сенатори внесли до Конгресу США законопроект, який передбачає нові санкції проти РФ за втручання в американські вибори та агресію в Україні і Сирії.
Раніше Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-тьом співробітникам російського Головного розвідувального управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США в 2016 році.
Попри нечітку позицію, висловлену Трампом під час спільної прес-конференції з Путіним за підсумками саміту у фінському Гельсінкі 12 липня, згодом він визнав, що американська розвідка зібрала достатньо доказів втручання росіян у вибори 2016 року. Також він заявив про те, що російського лідера Володимира Путіна цілком можна вважати персонально відповідальним за втручання Росії в американські вибори.
Детальніше про підсумки переговорів Дональда Трампа з Володимиром Путіним у Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".