UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія збанкрутує через рік при ціні на нафту в $ 60 за барель - Die Welt

Якщо вартість нафти буде на сьогоднішньому рівні 80 доларів за барель, російська економіка "протримається" ще пару років.

Політика умиротворення, яку проводить Захід, не діє на Росію. "Якщо ви даєте Путіну зрозуміти, що це нормально анексувати Крим, він буде продовжувати. Він намагається залякати своїх опонентів", - про це заявив глава інвестиційного фонду Нermitage Capital Білл Браудер в інтерв'ю газеті Die Welt.

За його словами, Росія повністю залежить від нафти, оскільки її економіка просто не виробляє інших продуктів. Близько трьох чвертей російського експорту залежать прямо або опосередковано від ціни на нафту. Експерт згадав таке поняття щодо Росії як one trick pony, що означає кінь з одним талантом.

Інвестор запевнив, що Путін не має наміру здаватися. "Якщо Путін йти з ножем, і Захід буде стояти з багетом в руці: політика умиротворення не буде працювати", - говорить він. Експерт вважає, що бажання Заходу вирішити конфлікт в Україні шляхом переговорів, дуже наївне.

Браудер зазначає, що Путін зараз відволікає увагу від проблем у власній країні. Війна в Криму зробила його дуже популярним серед росіян. Тепер він не може зупинитися.

"Все залежить від ціни на нафту. Якщо ціна на нафту залишиться на сьогоднішньому рівні 80 доларів за барель, російська економіка зможе протриматися ще кілька років. Якщо ж ціна впаде до 60 доларів, Росія збанкрутує вже через рік", - сказав експерт. При цьому він зазначив, що при ціні ж в 100 доларів за барель російська економіка протримається ще багато років.

Також Браудер вважає, що незабаром Путін візьметься за інші країни, наприклад країни балтії, і спробує дискредитувати Північноатлантичний альянс. "Захід потрібно дати Україні зброя. Крім того, я б послав на кордон з Росією півмільйона солдатів НАТО, цей сигнал був би зрозумілий", - заявив він.

Як писало видання The Wall Street Journal, ОПЕК може зупинити падіння цін на нафту нижче $ 70.

Детальніше про причини зниження цін на нафту читайте у статті Сергія Сапегіна і Геннадія Рябцева "Збіг обставин чи кінець нафтової ери?" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".