UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія та сили Асада цілеспрямовано атакують школи і лікарні у Сирії – Amnesty

Правозахисна організація заявляє про продовження авіаударів у Сирії.

Сирійські війська, що належать до сил Башара аль-Асада, разом із союзниками з РФ продовжують авіаудари по Сирії, атакуючи школи та лікарні. Про це у своєму звіті повідомила правозахисна організація Amnesty International, яка моніторить ситуацію у країні, пише "Укрінформ".

У період з травня 2019 року по лютий 2020 року спостерігачі організації нарахували щонайменше 18 таких нападів на північному заході Сирії. П'ять лікарень після цих нападів зачинилися, у двох випадках сирійські урядові сили використали заборонені у світі бочкові бомби.

"На підставі інтерв'ю, супутникових знімків, журналів спостереження за літаками та перехопленого радіозв'язку літаків Amnesty International зафіксувала незаконні напади сирійських урядових та російських сил на лікарні та школи в районі Ідліба та західного Алеппо, що провокують гуманітарну кризу", - йдеться у звіті.

Дослідження також показує, що в роботу гуманітарних організацій втручалася Хаят Тахрір аль-Шам - найбільша коаліція збройних формувань на північному заході.

Цивільне місцеве населення знаходиться під загрозою, тож організація зазначає, що Рада Безпеки ООН повинна гарантувати, що механізм щодо надання гуманітарної допомоги через кордон з Туреччиною має бути поновлений.

Звіт організації ґрунтується на інтерв'ю з понад 70 особами, зокрема, свідками, біженцями, лікарями, вчителями, працівниками ООН тощо.

Читайте також: Асада має бути покарано за його звірства: США, Франція, Німеччина та Британія зробили спільну заяву

В березні стало відомо про те, що військова авіація РФ здійснила авіаудар поблизу Маррат Мисріна в Сирії, внаслідок цього 16 людей загинули, ще 18 отримали поранення.

До того, в результаті чергових ударів ВКС Російської Федерації й авіації армії режиму Башара Аль-Асада по Ідлібській зоні деескалації на північному заході Сирії в неділю, 2 лютого, загинули 11 мирних жителів.

Російські бойовики активно підтримують режим у Сирії, а з цього року їх позиції значно зміцнились. РФ нарощувала морські і повітряні поставки в Сирію з 28 лютого, тобто на наступний день після сирійського авіаудару і загибелі десятків турецьких військових. За шість днів Москва направила через Босфор п'ять своїх кораблів, хоча офіційно було відомо лише про двох суднах.

Експерти прогнозували, що у зв'язку з ескалацією на північному заході Сирії є ризик прямого військового зіткнення Росії і Туреччини, яка підтримує частина сирійської опозиції.