UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія створюватиме правила власного світопорядку — експерт

В Мюнхені Лавров поміркував на тему про те, що Захід все більше використовує формулу "порядок, побудований на правилах" замість "верховенства права".

Промова міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова на Мюнхенській конференції з безпеки була позбавлена напористої агресивності. Він лише мимохідь згадав Заходу "підтримку державного перевороту в Україні". В цілому ж він намагався ширше відкрити вікно в Європу, хоча б в Німеччину, майже прорубаний "Північним потоком 2", пише завідувач відділом Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті для DT.UA.

Автор зазначає, що Лавров сказав сакраментальне: Росія підтримує процвітаючий Європейський Союз.

Підозри в тому, що Росія хотіла б зруйнувати ЄС, звучали на попередній Мюнхенської конференції.

"Без демонстрації дружелюбності до найважливішого міжнародного проекту Німеччини зустрічної лояльності до чергового російського "потоку" бути не могло. Однак Лавров нагадав ЄС про втрату монополії на інтеграційні моделі: тепер Росії й Китаю є що запропонувати.", - пише Їжак.

У відповідях на питання, продовжує єксперт, Лавров поміркував на тему про те, що Захід все більше використовує формулу "порядок, побудований на правилах" (rules-based order) замість "верховенства права" (rule of law).

"Це, як кажуть у Росії, симптоматично і, як, знову ж таки, кажуть у Росії, створює новий контур розуміння. Досі для Кремля важив писаний закон, якого можна було б дотримуватися, коли треба, або викинути, коли не треба, зажадавши доказів, що закон взагалі існував. Порушення ж правил, виявляється, фіксується в пам'яті партнерів і противників. Така підступність Заходу щодо національного лідера Росії, дипломованого юриста", - додав Їжак. "Лавров натякнув: чекайте наслідків, Росія буде створювати свої правила, на яких триматиметься її власний світопорядок".

Читайте також: Китай є прихованим чинником краху ядерних договорів — експерт

Детальніше про Мюнхенську конференцію з безпеки 2019 року читайте у статті Олексія Їжака "Вільна головоломка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".