На початку липня на закритому засіданні комітету Державної Думи РФ по власності, де брали участь чиновники МЗС, силових структур і державних банків, прозвучала інформація, що Росія може втратити близько 5 млрд дол (4,5 млрд євро) від арешту її майна по справі ЮКОСа, повідомляє з посиланням на близьке до керівництва Держдуми джерело РБК.
Проте адвокат Тім Осборн, який представляє інтереси колишніх акціонерів компанії ЮКОС, заявив, що 5 млрд дол - це "значне применшення" оцінки активів Росії за кордоном, особливо, якщо враховувати активи російських державних компаній. РФ є учасником міжнародних процесів, тому вона навмисно занижує вартість своїх активів, вважає Осборн.
Повідомляється, що Росія вже готується до масових арештів своїх активів за кордоном.
"Проблеми у нас дійсно великі", - сказав один з чиновників в уряді РФ. За його словами, на Москву чекають численні і затяжні судові процеси.
Раніше повідомлялося, що рішення арбітражу в Гаазі російська сторона вважає "неправосудним" і "політично заангажованим актом", який винесений з "явним порушенням застосовних правових норм" і "несумісний з ідеями верховенства права, незалежного, неупередженого та професійного міжнародного правосуддя".
Росія відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо виплати 1,8 мільярдів доларів інвесторам нафтової компанії ЮКОС. "Ми не впевнені, що Росія взагалі зможе виконати цей вирок. Крім того, ми звернули увагу на те, що в статуті ЄСПЛ не передбачено примусової процедури виконання його вироків", - сказав міністр юстиції РФ Олександр Коновалов.
Детальніше про судових дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мигер, Шрі Маджийсия "Юкос: продовження саги" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".