UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія має намір скоротити космічну програму – Ъ

Ініціатором скорочення російської космічної програми виступив міністр фінансів РФ.

Міністерство фінансів Росії запропонувало скоротити бюджет нової Федеральної космічної програми (ФКП) на 10% (у листопаді 2015 року її фінансування було визначено на рівні 1,5 млрд рублів, приблизно 19,3 млн дол). Про це виданню "Коммерсантъ" розповіло джерело, близьке до держкорпорації "Роскосмос", і підтвердив чиновник в Білому домі.

За словами джерел, це питання піднімалося на нараді президента РФ Володимира Путіна з урядом 13 січня, в його закритій частині. Ініціатором секвестру виступив міністр фінансів Росії Антон Силуанов, назвав витрати на космічну діяльність "незахищеною статтею бюджету", яку з урахуванням непростої ситуації в країні можна скоротити приблизно на 150 млн рублів (1,93 млн дол).

Високопоставлене джерело в уряді РФ повідомив, що якщо керівництво країни буде прийнято рішення про скорочення фінансування програми, то для оперативності "зміни будуть вноситися вже безпосередньо в Білому домі".

У кулуарах же "Роскосмосу" переконані, що будь-яке зниження затверджених у президента фінансових параметрів призведе до деградації галузі.

Читайте також: Курс євро в Росії перевищив 85 рублів слідом на тлі здешевлення нафти

Раніше російський екс-міністр фінансів, голова Комітету громадських ініціатив Олексій Кудрін заявив, що РФ поки не пройшла пік проблем в економіці. За його словами, 2016 рік несе "серйозний виклик".

11 грудня ціни на нафту 3Brent впали нижче $ 39 вперше за сім років на торгах. Так, вартість січневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures в ході торгів падала до $ 38,90. Максимальні котирування зросли до $ 39,74.

На тлі падіння цін на нафту російський рубль дешевшає. Курс долара піднявся до 69,96 рублів, а курс євро виріс до 76 рублів.

У серпні Росстат повідомив, що в другому кварталі 2015 року обсяг ВВП Росії скоротився на 4,6%порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це найгірший показник з часів рецесії 2009 року.