UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія 17 років озброювала КНДР, незважаючи на санкції - Стокгольмський інститут миру

Дані легко перевірити, що заперечує можливу причетність України до ракет КНДР, стверджує депутат ВР з питань нацбезпеки.

Росія в період з 1999 по 2016 рік експортувала в КНДР тисячі зразків різного озброєння, написала на своїй сторінці Facebook народний депутат, член Комітету ВРУ України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фриз, посилаючись на відкриті дані Стокгольмського міжнародного дослідницького інституту.

За її словами, це були і протитанкові комплекси "Фагот", зенітно-ракетні комплекси "Игла-1", бронетранспортери БТР-80, протикорабельні крилаті ракети Х-35. При цьому Ірина Фриз підкреслила, що поставок з України не було.

Facebook/Iryna Friz

Депутат уточнила, що відкриті дані Стокгольмського інституту миру, зокрема, свідчать, що заява про можливу причетність України до ракет КНДР не відповідає дійсності, але, в той же час, підтверджують постачання озброєння в Північну Корею Росією.

"З документа ми побачимо, що Північна Корея за вказаний період отримала з Російської Федерації 3 тисячі протитанкових комплексів "Фагот" (АТ-4), 1500 зенітно-ракетних комплексів " Игла-1" (Sa-16, що використовуються для боротьби з повітряними цілями), 32 БТР-80А, і 10 зразків... "Kh-35 Uran/SS-N-25". Під цим маркуванням слід розуміти протикорабельну крилату ракету Х-35", - наголошується в повідомленні.

У той же час, за інформацією депутата, дані бази інституту свідчать, що за аналогічний період Україна не експортувала жодного зразка озброєння.

"Якщо постачання в підсанкційну КНДР з боку Росії можна побачити простою перевіривши відкрите джерело, то важко уявити, які зразки і технології передавалися через сухопутні і морські шляхи, через спільну ділянку кордону між РФ і КНДР", - додала депутат Ірина Фриз.

Нагадаємо, раніше на сайті американської газети The New York Times була опублікована стаття під заголовком "КНДР могла добитися успіху у випробуванні ракет завдяки двигунам з України". В цьому матеріалі, з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетних питань Майкла Еллемана йдеться про те, що останні успіхи КНДР випробування міжконтинентальної балістичної ракети "стали можливі завдяки покупці потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою". Секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що українські оборонний і авіакосмічний комплекси ніколи не постачали зброї і військових технологій в КНДР, а інформація про це помилкова і, ймовірно, спровокована російськими спецслужбами.

Про те, що Україна причетна до постачання ракет КНДР не береться стверджувати і експерт по ракетам з Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Эллеман, на якого посилалися в розслідуванні The New York Times.