Вищий земельний суд Берліна засудив до довічного ув'язнення вбивцю громадянина Грузії чеченського походження Зелімхана Хангошвілі. Росіянина Вадіма Красікова (Соколова) розслідувачі Bellingcat називали ймовірним агентом ГРУ Росії.
"Про обвинуваченого визнано винним", - цитує суддю російське агентство "Інтерфакс"
Красікова затримали у день вбивства Хангошвілі, він представився туристом Вадімом Соколовим. Проте прокуратура Німеччини надала численні докази того, що Красіков та Соколов – одна особа.
29 липня в суді в Берліні прокурори показали десятки фотографій із весілля Красікова в 2010 році та медового місяця в Єгипті. Також суду представили свідоцтво про шлюб, де обвинувачений названий Красіковим. На фотографіях у Красікова ті ж незвичайні татуювання, що і у затриманого Соколова.
Матеріали німецьким правоохоронцям передали українські колеги, які отримали їх від родичів Вадіма Красікова, які живуть в Україні. Також у суді виступив чоловік сестри Красікова, харківський підприємець Олександр В., який упізнав його на фото 2010 року.
Цей самий свідок розповів суду, що Красіков працював у «диверсійному підрозділі російських збройних сил», але не уточнив, в якому саме. Розслідувачі Bellingcat вважають, що йдеться про ГРУ.
Нагадаємо, 23 серпня 2019 року в берлінському районі Моабіт трьома пострілами був убитий 40-річний Торніке К. (мав кілька псевдонімів: Зелімхан Хангошвілі, Зело Дішані). Громадянин Грузії чеченського походження, польовий командир часів Чеченської війни, якого Росія називала "ісламістським терористом".
Німецька поліція затримала вбивцю Хангошвілі того ж дня. Після цього Німеччина оголосила про висилку двох співробітників посольства РФ, заявивши про те, що Росія недостатньо сприяла розслідуванні злочину. А німецька прокуратура підкреслила: багато фактів свідчать про те, що вбивство було виконано на замовлення російської влади.
Розслідування Bellingcat, The Insider і SPIEGEL показало, що вбивство Хангошвілі організував підрозділ ФСБ «Вимпел». Журналісти-розслідувачі допустили, що Хангошвілі міг бути фігурантом більш широкого списку чеченців, які воювали проти Росії, яких Кремль "засудив" до позасудової страти. Російська влада звинувачує їх у терористичній діяльності, але не надає при цьому доказів причетності до якогось теракту або ж до ісламістського підпілля.