UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія за час війни експортувала палива вже на 550 млрд євро, третину – до Євросоюзу

ЄС продовжує залишатися у топ-5 країн, які імпортують російське паливо

Російська Федерація, незважаючи на низку санкційних обмежень, продовжує постачати на світові ринки викопне паливо та отримувати гроші для продовження своєї війни в Україні. 

За даними Центру дослідження енергетики та чистого повітря (CREA), після повномасштабного вторгнення в Україну РФ вже заробила 549 мільярдів євро на експорті викопного палива. Третину з цього обсягу закупили країни Євросоюзу – на 180 мільярдів євро.

Дані лічильника на 15 листопада 2023 року на 23:30 (за київським часом)

Читайте також: У Болгарії «шоковані» тим, що допомогли Росії заробити мільярд євро

За тиждень з 30 жовтня по 5 листопада Росія експортувала викопного палива на суму близько 5,41 млрд євро: 

Продукція на 1,94 млрд євро була завантажена на танкери, що належать або застраховані європейськими країнами, що допомогло профінансувати російське вторгнення в Україну. До п'ятірки найбільших імпортерів тижня 30.10-5.11 увійшли Китай, Індія, Туреччина, ЄС та Бразилія, зазначають у CREA.

Читайте також: Єврокомісія презентувала пропозиції до 12 пакету санкцій проти РФ

З чого складається російський експорт викопного палива, млн євро 

Найбільші покупці російського викопного палива, млн євро

Найбільші покупці російського викопного палива з 1 січня по 12 листопада 2023 року

Читайте також: США перевіряють сотню керівників суден через порушення нафтових санкцій

Нагадаємо, з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну країни ЄС ухвалили 11 пакетів санкцій, спрямованих на такі види сировини, як нафта, вугілля, сталь і деревина. Але 34 види сировини, яку ЄС вважає «критичною» або «стратегічною» все ще вільно надходить з Росії до Європи у величезних кількостях. З березня 2022 року по липень цього року Європа імпортувала з Росії критично важливу і стратегічну сировину на суму 13,7 млрд євро, свідчать дані Євростату та Об'єднаного дослідницького центру ЄС. 

За даними Bloomberg, Росія все ще покладається на європейське судноплавство для транспортування своєї нафти – при тому, що її поставки порушують граничні ціни, встановлені G7.