UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія та Іран уклали таємну угоду про виробництво БПЛА – WP

Ця угода може змінити перебіг війни.

Росія уклала з Іраном угоду про виробництво безпілотників на своїй території. Як повідомляє The Washington Post з посиланням на дані розвідок, угоду було підписано на початку листопада.

«Ця угода, якщо вона буде повністю реалізована, означатиме подальше поглиблення російсько-іранського альянсу, який уже надав вирішальну підтримку невдалій військовій кампанії Москви в Україні. Придбавши власну конвеєрну лінію, Росія могла б різко збільшити свої запаси відносно недорогих, але дуже руйнівних систем озброєнь, які останніми тижнями змінили характер українського конфлікту, що триває дев'ять місяців», – йдеться у матеріалі.

Угода також допоможе Москві задовольнити гостру потребу у високоточній зброї, запаси якої значно скоротилися від початку повномасштабного вторгнення. Іран же отримає від угоди значні політичні й економічні зиски. ZN.UA вже розповідало читачам, які цілі переслідує Іран, постачаючи РФ зброю для війни проти України.

«Іран виступає конструкторським бюро для великої держави. Економічний задум Ірану та півстоліття таємних закупівель західних технологій поєднуються з промисловими потужностями великої держави – Росії. Це матиме переваги як для Росії, так і для Ірану», - додає фахівець з питань військової політики і безпеки на Близькому Сході Вашингтонського інституту близькосхідної політики Майкл Найтс.

Західні ЗМІ повідомляють, що Іран сподівається отримати від Росії додаткову підтримку своєї ядерної програми. Раніше Москва надала Тегерану допомогу у розбудові Бушерської АЕС, де можуть збагачувати уран для виробництва ядерної зброї. РФ також передала Ірану супутник спостереження, який Тегеран може використати для шпигування за сусідами та військами США у регіоні. За словами одного з чиновників, також може йтися про допомогу у по'якшенні запроваджених проти Ірану західних санкцій.

Деталі ірансько-російської угоди остаточно узгодили під час візиту російської делегації на чолі із секретарем Ради Безпеки РФ Ніколаєм Патрушевим у Тегеран, йдеться у матеріалі.

За словами поінформованого джерела журналістів, яке погодилося говорити на умовах анонімності, угода «рухається на усіх парах». Обидві країни рухаються до передачі проєктів і ключових компонентів, що дозволяє почати виробництво упродовж декількох місяців.

У США та країнах НАТО отримані розвіддані щодо співпраці двох країн не коментують. Так само від коментарів утрималися у дипмісіях Росії та Ірану у Сполучених Штатах. Втім, речниця Ради національної безпеки США Адріенна Уотсон погодилася дати коментар WP.

«Іран і Росія можуть брехати світові, але вони не можуть приховати факти: Тегеран допомагає вбивати українських цивільних осіб, надаючи зброю та сприяючи Росії. Це ще одна ознака того, наскільки ізольованими є як Іран, так і Росія», - заявила Уотсон.

Вона запевнила, що Сполучені Штати, разом із союзниками та партнерами, використовують усі засоби, щоб викрити, стримати та протидіяти передачі Іраном зброї Росії та використанню неї цієї зброї. Уотсон запевнила, що Україна отримає від США нагальну безпекову допомогу, зокрема, системи ПРО.

Читайте також: У Мінекономіки підрахували збитки від ракетної атаки 15 листопада

Аналіз іранських безпілотників Mohajer-6, Shahed-131 і Shahed-136 виявив наявність у них деталей двигунів і електроніки виробництва США, Китаю, Німеччини, Японії, Тайваню, Ізраїлю. А також компаній, які базуються у Північній Америці та ЄС.

Загалом безпілотники містять компоненти від 35 іноземних компаній, зокрема, українських (електричні реле від харківського заводу «Радіореле»). Нині неясно, як саме Іран отримав ці деталі, попри санкції.