UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія планує провести військові навчання з використанням ядерної зброї у лютому: Financial Times називає причину

РФ має у своїх сховищах менш як 4500 ядерних боєголовок.

У США вважають, що РФ цього місяця хоче провести військові навчання з використання ядерної зброї. Про це з посиланням на джерело в американському Конгресі повідомляє Financial Times

За даними видання, Росія зробить це в якості попередження для НАТО, аби Альянс не втручався, якщо Владімір Путін все ж вирішить напасти на Україну. 

"Про плани Путіна провести ядерні навчання розповіли голова Комітету начальників штабів, генерал Марк Міллі та директорка національної розвідки Авріл Хейнс 4 лютого під час виступу в Палаті представників за закритими дверима", - цитує Financial Times слова свого співрозмовника. 

Подібні навчання Росії зазвичай включають випробування міжконтинентальних балістичних ракет з землі, моря та повітря. У США вважають, що цього разу вони відбудуться в лютому, а не восени, аби пригрозити українським союзникам не втручатися в українсько-російські відносини.

Financial Times вважає, що якщо Путін все ж наважиться на вторгнення, то станеться це в середині лютого - на початку березня.  

"Проведення навчань, які збігаються з вторгненням, стане потужним нагадуванням НАТО про потужність ядерних сил Москви, які є найбільшими у світі", — наголошує видання.

Експерти повідомляють, що РФ має у своїх сховищах менш ніж 4500 ядерних боєголовок.

"Це було б неймовірно провокаційним і зловісним посилом, якщо б вони зробили це одночасно з вторгненням в Україну", — сказала експертка з ядерної зброї із Гудзонського інститут у Вашингтоні Ребекка Гайнріхс.

Читайте також: Росія "розраховує" на зниження напруженості у світі після заяви "ядерної п'ятірки"

Ще наприкінці минулого місяця видання The Washington Post писало, що загроза глобального ядерного конфлікту небезпечно зростає. Країнам потрібні нові зобов’язання щодо деескалації.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".