Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка закликає США зняти торговельно-економічну блокаду Куби, введену більше 50 років тому.
Резолюцію підтримала 191 країна, проти ухвалення документа проголосували лише дві країни: США та Ізраїль.
Перед початком голосування голова МЗС Куби Бруно Родрігес заявив, що введене США ембарго порушує права всіх кубинців.
Як відзначають спостерігачі, вперше за 24 роки розгляду резолюцій про зняття ембарго з Куби жодна країна не утрималася при голосуванні.
У минулому році Ізраїль і США також виступили проти прийняття документа, а три держави - Маршаллові острови, Мікронезія і Палау - утрималися.
В кінці травня Держдепартамент США виключив Кубу із списку країн, які підтримують тероризм. "Незважаючи на те, що у США залишаються серйозні побоювання і розбіжності по широкому спектру питань, пов'язаних з кубинської політикою, все це не підпадає під критерії, за якими Гавану можна було б залишити в списку держав, що підтримують тероризм", - говорилося в заяві держдепартаменту.
У середині червня видання The Guardian писала, що адміністрація президента США Барака Обами планує в липні відновити дипломатичні відносини з Кубою через більш ніж 50 років. Повідомлялося, що Вашингтон і Гавана мають намір укласти цей договір на першому тижні липня.
1 липня Президент США Барак Обама повідомив про формальне відновлення дипломатичних відносин з Кубою. "Сьогодні я можу оголосити про те, що США формально відновлюють дипломатичні відносини з Республікою Куба. В обох країнах знову відкриваються посольства", - сказав він.
14 серпня на Кубі урочисто відновило роботу посольство США, яке не функціонувало з 1961 року. Вперше за останні більш ніж півстоліття в Гавані підняли американський прапор.
12 вересня США і Куба домовилися про заходи щодо нормалізації відносин. Країни будуть спільно працювати з таких ключових питань, як права людини, боротьба з торгівлею людьми та наркотиками, проблема міграції та захист навколишнього середовища, співробітництво у сфері цивільної авіації, телекомунікацій і інтернету, прямих поштових перевезень.
Детальніше про двосторонні відносини США і Куби читайте у статті Костянтина Федоренка "Острів Свободи: пережити ембарго і дві холодні війни" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".