Це ілюструє великі розбіжності у поглядах кубинців на свої майбутнє, які можуть навіть посилитися після відновлення дипломатичних відносин з Вашингтоном. Початок ери діалогу між США і Кубою також відзначиться складними змінами.
Про це пише New York Times в редакційній статті, зауважуючи, що Конгрес США обов'язково скасує торговельне ембарго, яке півстоліття діяло проти комуністичної країни. Ця політика виявилася не ефективною і ніяк не вплинула на поведінку Гавани. У цей же час, комуністична влада Куби навряд чи наважиться на ліберальні зміни і раптом почне розвивати приватний сектор чи погодиться на існування партій іншої політичної ідеології.
"Для повної нормалізації кубинсько-американських відносин знадобиться кілька років. І цей процес буде складним. Доведеться вирішити такі тяжкі питання, як повернення власності американців, яка була конфіскована владою Куби в 60-х роках, а також щодо долі американської військової бази Гуантанамо, яку Гавана вважає окупованою територією", - йдеться в статті.
В цей же час, самі кубинці розділилися в думках, чого вони хочуть в майбутньому. Одні чекають притоку інвестицій і розвитку приватного бізнесу. Такі люди хочуть заробляти на прожиття без контролю влади. Інші ж бояться, що соціалізм в такому випадку зазнає краху, а разом з ним зникне доступна освіта і охорона здоров'я. Тож формальне відновлення дипломатичних зв'язків - це лише початок складного процесу.
Нагадаємо, що 1 липня Президент США Барак Обама повідомив про формальне відновлення дипломатичних відносин з Кубою. "Сьогодні я можу оголосити про те, що США формально відновлюють дипломатичні відносини з Республікою Куба. В обох країнах знову відкриваються посольства", - сказав він.
В кінці травня Держдепартамент США виключив Кубу із списку країн, які підтримують тероризм. "Незважаючи на те, що у США залишаються серйозні побоювання і розбіжності по широкому спектру питань, пов'язаних з кубинської політикою, все це не підпадає під критерії, за якими Гавану можна було б залишити в списку держав, що підтримують тероризм", - говорилося в заяві держдепартаменту.
У середині червня видання The Guardian писала, що адміністрація президента США Барака Обами планує в липні відновити дипломатичні відносини з Кубою через більш ніж 50 років. Повідомлялося, що Вашингтон і Гавана мають намір укласти цей договір на першому тижні липня.