UA / RU
Підтримати ZN.ua

Reuters: Найближчим часом вакцина від Pfizer ще не буде доступна

Навіть для найсучасніших лікарень США перешкодою можуть стати умови, необхідні для її зберігання, а саме -70 градусів за Цельсієм.

Вакцина проти коронавірусу від Pfizer не буде доступна найближчим часом, оскільки вона ще повинна отримати дозвіл від регулюючих органів. Також вона буде обмежена через спеціальні умови зберігання, про що повідомляє видання Reuters, яке цитує "РБК Україна".

Дані про безпеку препарату компанії Pfizer і BioNTech повинні представити вже до кінця листопада. Тоді ж потрібно буде отримати дозвіл для перших поставок. 

Як і повідомлялося раніше, першими, хто отримає вакцину, будуть працівники сфери охорони здоров'я та люди з груп ризику. 

За даними видання, навіть для найсучасніших лікарень США перешкодою можуть стати умови, необхідні для її зберігання, а саме -70 градусів за Цельсієм. Те ж, очевидно, стосується і країн з нижчим рівнем розвитку. 

"Холодовий ланцюг буде одним з найбільш складних аспектів проведення вакцинації. Це буде проблемою в будь-яких умовах, тому що в лікарнях навіть у великих містах немає сховищ для вакцини при таких наднизьких температурах", - зазначає старший науковий співробітник Центру безпеки здоров'я Джона Хопкінса Амеш Адаля.

Наразі компанія Pfizer тісно співпрацює з урядом США для того, аби правильно доставити вакцину та розділити її по центрах в усьому світі. За словами прессекретара Кіма Бенкера, в майбутньому доставка може здійснюватися з використанням сухого льоду. 

Читайте також: Випробування бразильської вакцини зупинили через смерть добровольця

Учора американська фармакологічна компанія Pfizer зробила заяву щодо того, що вакцина, над якою вона працює, дієва на 90%.

Відзначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися більше півроку, зараз вона проходить тестування. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україна веде переговори про закупівлю з п'ятьма передовими розробниками вакцини від коронавируса : Moderna, Sinovac, Johnson & Johnson, Pfizer, AstraZeneca; і китайським виробником вакцин.

Крім того, Україна розраховує на 8 млн доз вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX . За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, масову вакцинацію в Україні почнуть навесні 2021 року.

Степанов стверджує, що вакцини, отриманої в рамках COVAX,вистачить лише для 20% населення України . При цьому згідно з результатами дослідження Research & Branding Group,50% українців не погодилися б на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу , але погодився б кожен третій (35%).