UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путінський режим став заручником власних військових амбіцій - Business Insider

Скорочення військових витрат РФ може вдарити по популярності Путіна, вважає аналітик BI Армін Розен

Російський режим, що веде військову агресію проти двох країн на фоні рецесії економіки та скорочення військових витрат, суперечить сам собі, вважає аналітик Business Insider Армін Розен. На його думку, політична популярність Володимира Путіна, заснована на його військовому авантюризмі, може постраждати, коли Кремль більше не зможе фінансувати свою армію на поточному рівні.

Так, однією з головних рис спровокованої Путіним українського кризи стала готовність застосовувати грубу військову силу. Бажання проектувати свою військову міць і готовність застосовувати силу також знайшли своє місце у коштовній програмі переозброєння та військових операціях в Сирії.

Мілітаризм Росії, проте, натрапив на "невелику проблему": Кремль просто не може підтримувати поточний рівень військових інвестицій.

У цьому році Росія планує скоротити свій військовий бюджет на 5%, що було б помітним числом за будь-якої ситуації, а особливо – при тій, у якій Росія веде дві дорогих військових кампанії, відзначає автор. Дане скорочення військового бюджету стало найзначнішим за всю епоху президентства Путіна. Ці заходи пов'язані з економічним занепадом РФ, економіка якої в минулому році скоротилася на 3,7%, зіткнувшись з санкціями, обвалом цін на нафту та знеціненням рубля.

Незважаючи на це, Росія, крім воєн у чужих державах, розробляє винищувач п'ятого покоління, запускає у виробництво свій новий ОБТ "Армата", закуповує нові кораблі та підводні човни. РФ реалізує свою програму переозброєння на 400 млрд доларів а також будує мережу військових баз за полярним колом.

На думку Розена, економічна ситуація в країні вимагає значного скорочення військових витрат, у той момент, коли Кремль готовий до них найменше. Скорочення бюджету в такий складний для Росії час лише підкреслює складність ситуації.

"Виклик для Путіна – це збереження агресивної зовнішньої політики, що лежить в основі його популярності – не дивлячись на політичну і економічну ціну підтримки Асада або відокремлення частини Східної України", - відзначає аналітик.

За його оцінкою, путінське вплив і популярність, засновані на експансіонізмі та авантюризмі, роблять Росію все більш ізольованою і все менш здатною на належному рівні утримувати свої війська.

Російська агресія проти України дуже дорого обійшлася російській економіці. Як зазначалося у виданні Washington Post, перспектив для поліпшення ситуації в найближчі 2 роки не передбачається. Відповідну оцінку поділяє і Мінекономрозвитку РФ, очікує ще три роки кризи. 2 березня, у зв'язку з невиконанням Мінських угод, США продовжили санкції проти РФ ще на рік.