UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін звинуватив у збіднінні росіян спекулянтів

За його словами, зростання цін на основні продукти і товари в Росії невиправдане з економічної точки зору.

Ціни на продукти харчування і основні товари зростають через нібито бажання "спекулянтів" нажитися. Про це президент Росії Володимир Путін сказав під час зустрічі з урядом.

Як повідомляє "Русская служба BBC", за його словами, підвищення цін в країні необґрунтоване. І урядовці повинні зробити все, щоб стримати цей процес.

"Сьогодні необґрунтоване, прямо скажемо, спекулятивне підвищення вартості продуктів, товарів і послуг призводить до зниження життєвого рівня людей. Треба використати всі наявні ринкові інструменти для стримування зростання цін, розширити частку недорогих, але якісних вітчизняних товарів", - сказав Путін.

Сьогодні під час зустрічі з урядовцями Путін також нагадав росіянам, що санкції - це надовго. Він перерахував ключові напрямки роботи уряду у 2016 році. В якості першого завдання глава держави назвав "збалансовану бюджетну політику". Раніше під час щорічної прес-конференції Путін відзвітував про успішне проходження піку кризи. Він розповів, що нібито з другого кварталу 2015 року в Росії почалася стабілізація і зростання ділової активності, хоча насправді відтік капіталу і проблеми з рефінансуванням боргів компаній не припинялися. На сторінках Bloomberg після промови Путіна оглядач Леонід Бершидський писав, що Путін не знає, як витягти Росію з кризи і буде "гриміти зброєю". Нагадаємо, що останніми днями активність проросійських терористів в Донбасі, підконтрольних Кремлю, посилилися.

Тим часом, за даними останнього опитування "Левада-Центру", більшість громадян Російської Федерації (80%) визнають, що в їх країні настала економічна криза. Велика частина росіян впевнена, що ця криза буде тривалою: 22% вважають, що вона триватиме не менше двох років", 21% – "криза буде дуже тривалою". Ще 23% не можуть давати які-небудь тимчасові прогнози. Тільки чверть населення (24%) вірить у те, що криза закінчиться в найближчому майбутньому – через півроку чи рік.