UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін використовує перемир'я в Сирії для посилення впливу в регіоні – the Washington Post

Ціна угоди Заходу з російським лідером була занадто високою, вважають західні аналітики.

Режим припинення вогню в Сирії, спільно запропонований сторонам громадянської війни Росією і США, активно використовується Путіним і його сирійським союзником Башаром Асадом для зміцнення свого впливу в регіоні, пише the Washington Post.

Як зазначають у виданні, поки Володимир Путін красується в ролі миротворця, його експансія рухається до своїх військових цілей у стратегічних зонах. Російські літаки продовжують бомбардування по джерелам постачання опозиції. У понеділок один авіаудар вразив бензоколонку в контрольованій опозицією провінції Ідліб, що спричинило загибель кількох десятків людей.

Під приводом боротьби з терористичними групами, виключеними з мирного процесу, "про-асадовскі" сили, забезпечені прикриттям російської авіації, намагаються відрізати повстанців, що утримують частину Алеппо, від їх останнього шляхи постачання і захопити інші ключові позиції поблизу Дамаска.

"Пауза в боях, на щастя, врятувала чимало життів. Але ціна цієї угоди була високою: вона віддала чільну роль у Сирії пану Путіну, здатному позбутися підтримуваних заходом сил, в той же час забезпечуючи позиції нелюдського диктаторського режиму", - резюмували у виданні.

При такому стані речей, Сирія не зможе досягти міцного миру. Найкраще, на що можна сподіватися – це непростий поділ країни між фракціями, які будуть вести між собою хронічну, але менш кровопролитну боротьбу. На думку авторів, ситуація нагадує українську, де проросійські сили продовжують "випробовувати на міцність" лінію оборони урядових військ, незважаючи на численні зобов'язання Москви припинити вогонь.

Домовленість про перемир'я в Сирії була досягнута 12-го лютого. 27 лютого воно вступило в силу, хоча його порушення продовжують фіксуватися і зараз. Як писало видання the Economist, перемир'я в Сирії не триватиме довго, оскільки кожна сторона конфлікту трактує його по-своєму. В ЄС, тим часом, вважають, що Путін намагається використовувати потік прямуючих з Сирії у Європу біженців у якості зброї "гібридної війни".