UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін відкриє ірландський фронт боротьби проти "англосаксонських" ЗМІ - Bloomberg

Російський пропагандистський телеканал відкриє офіс в Ірландії.

Найгірша економічна криза в Росії, принаймні, за останні шість років, змусила президента РФ Володимира Путіна урізати його "пропагандистський бюджет", але це не завадило поширенню його впливу в світі, пише Bloomberg.

Кремлівський канал RT, який веде мовлення і публікує новини шістьма мовами, має намір до листопада відкрити філію в Ірландії, повідомили два джерела, знайомі з планами.

Телекомпанія Russia Today має намір найняти 12 англомовних журналістів для свого веб-сайту, повідомило одне з джерел. Вже пройшла зустріч з представниками ірландського агентства із залучення іноземних інвестицій IDA. Представник IDA Кевін Саммон заявив, що агентство не коментує переговори з компаніями, які потенційно можуть почати свою роботу в Ірландії. Відмовився від коментарів про плани компанії і прес - секретар RT Павло Расходов.

Метою RT є "зламати монополію англосаксонських ЗМІ" на світові інформаційні потоки, сказав Путін під час візиту в новий московський офіс компанії в 2013 році. Швидкий розвиток електронних засобів масової інформації перетворив новини в "небезпечну зброю", сказав Путін у жовтні минулого року, коли іспанська служба RT почала мовлення в Аргентині.

Британські регулятори Великобританії звинуватили RT в листопаді в порушення телеканалом правил неупередженості при висвітленні кризи в Україні, пригрозивши, що будь-які подальші порушення можуть призвести до відкликання ліцензії.

Цей телеканал – це частина зусиль Путіна із поширення "м'якої сили" Росії, і намір створити альтернативу британському і американському телерадіомовленню. RT цілодобово веде мовлення для більш ніж 700 мільйонів глядачів по всьому світу англійською, іспанською та арабською мовами. У компанії 22 офіси в 16 країнах, у тому числі у Вашингтоні, Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Нью-Делі, Каїрі, Багдаді і Києві. Різке зниження курсу рубля в кінці 2014 року змусили його відкласти плани для запуску мовлення німецькою та французькою мовами.

На цьому тижні стало відомо, що в Росії планують створити "патріотичний медіахолдинг". Володимир Кисельов, продюсер ВІА "Земляне" і засновник фонду "Федерація", і голова ради директорів РМГ Ольга Плаксіна направили лист президенту Росії Володимиру Путіну з пропозицією створити патріотичний медіахолдинг на базі активів "Російської медіагрупи" (РМГ) і декількох музичних телеканалів, зареєстрованих на компанію "Кремль Медіа".

У липні три найбільші пропагандистські телекомпанії Росії стали збитковими. При різкому зниженні зростання рекламного ринку канали продовжували збільшувати свої витрати. Так, за підсумками минулого року стали збитковими найбільші медіахолдинги: державний ВГТРК ("Росія 1", "Росія 2", "Росія 24" і "Культура"), "Газпром-медіа" ("НТВ", "НТВ-Плюс", "ТНТ", "ТНТ International" і т. д.) і "Перший канал".

Раніше Євросоюз представив план протидії пропаганді РФ. Країни ЄС висловили стурбованість масштабами дезінформації, яку, на їхню думку, поширюють російські ЗМІ, і зазначили, що програють інформаційну війну.

Раніше повідомлялося, що найближчим часом Україна готується підписати з НАТО угоду про боротьбу з російською пропагандою спільними зусиллями. Крім того, міністр закордонних справ України Павло Клімкін запропонував країнам-членам НАТО створити новий фонд для боротьби з російською пропагандою.

У той же час Україна переживає істотні труднощі з протидії російській пропаганді на власній території. Про це у своїй статті ZN.ua "Російська пропаганда за українські гроші" пише Володимир Мартин. "Сепаратистські теле - і радіоканали, а також російська телепропаганда в так званій ЛНР досі транслюються за гроші України", - йдеться в статті. Зокрема, з Луганська транслюється 16 аналогових та 27 цифрових телеканалів з антиукраїнською пропагандою.

Раніше видання The Guardian писало, що пропаганда Кремля намагається переконати всіх, що правда не існує. Ця тактика полягає в тому, щоб заповнити ефір якомога більшою кількістю гіпотез, які заперечують одна одну, і заховати правду серед них. За таких умов саме понятті "істини" стає неочевидним. Видання пише, що такий інформаційний маневр давно описаний в "методичках" КДБ, в лавах якого служив Путін ще в 70-х роках.