На думку президента РФ 3, є всі причини вважати, що хімічну зброю було застосовано не сирійською армією, а опозиційними силами.
"Ніхто не сумнівається, що отруйний газ було застосовано у Сирії. Але є всі підстави вважати, що його було застосовано не сирійською армією, а опозиційними силами, щоб спровокувати інтервенцію їхніх сильних зарубіжних покровителів, які б стали на бік фундаменталістів", - сказав він.
Президент Росії також зазначив, що бойовики готують ще один напад - проти Ізраїлю.
"Повідомлення про те, що бойовики у Сирії готують ще один напад, цього разу проти Ізраїлю, не можна залишати без уваги", - підкреслив він.
Нагадаємо, несподіваний поворот у подіях навколо сирійського конфлікту стався 9 вересня. Держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції у Лондоні попередив, що Башар Асад може уникнути бомбардувань, якщо протягом тижня передасть всю хімічну зброю міжнародній спільноті.
Ініціативу оперативно підхопила Росія. Голова МЗС РФ Сергій Лавров закликав Дамаск передати хімічну зброю під міжнародний контроль, домовитися про подальше знищення арсеналу і приєднання до Організації з заборони хімічної зброї.
Втім, пізніше Керрі оголосив свою заяву "риторичною" і висловив скепсис з приводу ініціативи РФ.
Однак президент Барак Обама підтримав можливість вирішити сирійське питання дипломатичним шляхом. Він зазначив, що "пропозиція Росії передати хімічну зброю Сирії під міжнародний контроль може стати проривом".
"Я палко сподіваюся, що ситуацію можна вирішити у невійськовий спосіб", - заявив Обама.
Тим часом американський Сенат відклав початок узгодження військової операції проти Сирії. Як очікувалося, дебати з цього приводу повинні були відбутися 11 вересня, але лідер демократичної більшості у верхній палаті Конгресу Гаррі Рід висловив бажання уникнути поспіху.
Про рішення завдати удару по Сирії 31 серпня оголосив президент США Барак Обама. Вашингтон вважає сирійського президента Башара Асада відповідальним за хімічну атаку у передмісті Дамаска 21 серпня, у результаті якої загинули понад 1400 осіб.
Зі свого боку, Асад висунуті звинувачення заперечує. За його словами, немає ніяких доказів того, що він використовував хімічну зброю проти власних громадян, і хіматака є провокацією з боку опозиції. !zn
Читайте також:
Обама згоден відкласти удари по Сирії, якщо Дамаск прийме пропозицію Москви про здачу хімзброї
Сенат США відклав узгодження військової операції у Сирії
США дали шанс Башару Асаду уникнути війни: віддати всю хімзброю
НАТО відмовилося втручатися в сирійський конфлікт: Це справа окремих країн