UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін просить Берлін вплинути на Україну поки Меркель наголошує на важливості мінського формату

Зараз головне - не дати "Мінську" зайти у глухий кут. 

Після переговорів з господарем Кремля Владіміром Путіним канцлерін Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін готовий заради України  досягти подальшого прогресу у відносинах з Росією. Тим часом президент РФ звернувся до ФРН з проханням вплинути на Україну. 

Меркель також заявила, що у "нормандському форматі" зараз видніється застій - це треба виправити. Щодо "мінських угод", то в їх виконанні теж не все гладко, проте це, включаючи ТКГ, єдиний майданчик, який зараз точно працює.

"Прогрес не такий, яким би я хотіла його бачити. І якщо ми знайдемо порядок денним, ми зможемо скликати високопоставлені зустрічі та переговори. Проте нам треба знати, про що говорити. Я буду говорити про це під час свого візиту до України  - про знаходження порядку денного. Будь-який маленький прогрес може виявитися вирішальний, формату не можна дати зайти в глухий кут", - додала Меркель. 

З цією тезою погодився й Путін. 

Читайте також: Політика Меркель щодо "Північного потоку-2" не була на боці України – радник президента Польщі

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель відвідає Україну з візитом 22 серпня, але не залишиться на саміт «Кримської платформи», який відбудеться 23 серпня. В Офісі президента розповіли: сторони планують обговоритигарантії обсягів транзиту газу через Україну після запуску російського газопроводу «Північний потік-2», питання безпеки в Донбасі і двосторонні відносини.

Візит Володимира Зеленського в Вашингтон запланований на кінець місяця. Президенти США і України обговорять три блоки питань: політичний, що стосується розширення стратегічного партнерства; безпековий, Донбасу, Криму і протидії російській агресії; економічний

Американське видання The Boston Globe пише, що після угоди Німеччини та США щодо «Північного потоку-2», потрібно щось більше, ніж теплі рукостискання і тет-а-тет в Овальному кабінеті, щоб повернути відносини між США й Україною на тверду основу.

Візит Зеленського у Вашингтон не стане проривом в українсько-американських відносинах, як би Банкова не намагалася переконати всіх в зворотному. І хоча він важливий для України вже сам по собі як факт, однак, на жаль, він стане швидше протокольно-ритуальним, ніж субстантивним. Докладніше про те, чого чекати, а чого не варто від візиту президента України у США, читайте в статті Тетяни Силіної«Мертвий сезон: що Зеленський привезе від Байдена з Вашингтона» у ZN.UA.