UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін пропонує Європі більше газу, поки Трамп свариться з нею щодо торгівлі - Bloomberg

У Берліні скаржаться, що американський президент сам штовхає Європу в обійми Кремля.

В той час, коли торговельна політика Дональда Трампа загрожує погіршенням економічний конфлікт з Євросоюзом, російський президент Володимир Путін посилює зв'язки з регіоном. У вівторок у Відні на спеціальному заході він буде святкувати 50 років експорту газу в Європу. Сумнівний проект газопроводу за 11 мільярдів доларів буде доставляти ще більше енергоносіїв з Сибіру напряму в Німеччину, попри погрозам США запровадити санкції. А "Газпром" минулого місяця врегулював нарешті семирічну суперечку з Євросоюзом про ціни, що дозволить йому розширити свою частку на ринку, пише Bloomberg.

Видання зауважує, що Росія успішно посилює свою хватку на енергетичному секторі Європи. І це разюче контрастує з напругою в трансатлантичних відносинах після того, як президент США вирішив вивести свою країну з ядерної угоди з Іраном і обкласти митами імпорт сталі і алюмінію. Всі ці кроки змушують європейських партнерів в проекті з побудови російської ГТС гадати, чи вони зможуть обійти санкції, якими погрожує Трамп.

"Трамп підштовхує європейців ближче до Росії. Це грає на руку Путіну", - сказав експерт Німецької ради закордонних справ у Берліні Стефан Майстер.

Чиновники США також "намотують кола" по Європі, але з меншим успіхом. Посли Держдепартаменту впродовж останніх тижнів з'являлися в Берліні, Копенгагені і Брюсселі, застерігаючи, що "Північний потік-2" зробить Європу ще більш залежною від енергоносів Росії. Вашингтон погрожує запровадити санції, щоб зупинити будівництво російської "труби", яка обійде існуючий транзитний коридор через Україну, позбавивши її важливих доходів.

Хоча східноєвропейські країни підтримують американську позицію, головні чиновники ЄС відкидають американські погрози санкціями і наголошують, що так проблемні питання не вирішуються. В Брюсселі єврокомісар Марош Сефчович натякнув, що ЄС буде захищати інтереси компаній, які фінансують "Північний потік-2".

"Я б хотів, щоб ми змогли обговорити проблему з американцями", - сказав Шевчович.

Раніше видання Bloomberg писало, що зближення з Росією тепер нова мета політики Німеччини, тому що їх об'єднують спільні цілі. Зокрема, Берлін і Москва хотіли б добитися побудови "Північного потоку-2" і захистити свій бізнес від американських санкцій.

А президент Словаччини звинуватив ЄС у ігноруваннівтручання Росії. При цьому, він назвав "Північний потік-2" прикладом недалекоглядних, егоїстичних інтересів, ціна яких безпека Східної Європи.