UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін програє в огидному швирянні їжею – Bloomberg

На думку оглядача, демонстративне знищення продуктів з ЄС не відіб'є у чиновників на кордоні бажання брати хабарі.

Президент Росії Володимир Путін почав нову пропагандистську кампанію проти Заходу. Цього разу він демонстративно і гучно знищує імпорті продукти харчування, які заборонені в РФ на знак помсти за західні санкції.

Але цього разу росіяни не будуть радісно аплодувати Путіну. Про це на сторінках Bloomberg пише Леонід Бершидський, зауважуючи, що в Кремлі пояснюють знищення харчів з ЄС спробою стимулювати вітчизняне виробництво.

Але імпортозаміщення часто зовсім не хороша річ. Московський кореспондент The Guardian Шон Вокер вирішив провести дегустаційний тест російського сиру, який заполонив полиці з часів введення ембарго. Він дійшов висновку, що "рихла текстура сиру бісить і смакує так, ніби пармезан на кілька тижнів лишили на асфальті, а потім склеїли до купи клеєм".

"На щастя заборонені продукти, на які є попит, все одно потраплять в Росію. Деякі доставлять обхідними шляхами, а інші перепаковують в Білорусі, щоб здавалося, ніби вони вироблені там (я бачив білоруського лосося в магазинах, хоча здавалося б країна без виходу до моря не може виробляти такий продукт). А інші просто переправляються контрабандою: російські прикордонники не славляться своєю непідкупністю", - йдеться в статті.

Бершидський також нагадує про судову справу мережі супермаркетів "Магнит" проти уряду Росії, який вимагав від найбільшого в країні рітейлера не продавати заборонені товари. Однак, компанія звернула увагу, що західні продукти рішенням Володимира Путіна не можна імпортувати, але про продаж нічого ніхто не казав. Суд Санкт-Петербургу виніс рішення на користь супермаркету, що можна було б вважати дивним, якби не той факт, що "Магнит" - власність одного з найбагатших росіян Сергія Галітського.

В цей же час, Путін хоче, щоб його ембарго працювало ефективно і карало західних виробників. Тому він розпорядився спалювати харчі на кордоні. І це шокувало багатьох росіян, які знають, що таке дефіцит продуктів. Багато хто пригадав довжелезні черги в 80-х роках і про голод під час блокади Ленінграду в часи Другої світової війни.

280 тисяч людей підписали петицію проти знищення їжі і передачі її нужденним. Православна церква, здається, теж не підтримує ідею. Московський священик Олексій Умінський написав статтю на православному сайті pravmir.ru, в якій розкритикував рішення Путіна.

"Це божевільна, скажена, дурна і підла ідея. По всій країні є дуже багато людей, яким би всі ці продукти дуже допомогли", - написав священик.

Але уряд Путіна наче танк без задньої передачі. Державні телеканали захоплено висвітлюють указ президента і його сумлінне виконання. На думку автора, Кремль спалює продукти з ЄС, щоб налякати імпортерів. Однак гротескна кампанія буде неефективною і провалиться.

"Встановлення крематоріїв на кордоні і розчавлені бульдозером головки сиру "Гауда" не відіб'ють в митників готовність не помічати чогось у обмін на "винагороду". Про що думає Путін? Яким би високим не був його рейтинг, він не може дозволити собі виглядати смішним, коли економічна криза поглиблюється", - йдеться в статті.

Видання Der Spiegel писало, що Росія спалює продукти через власну недієздатність. Reuters писало, що росіяни вимагають роздати їжу бідним, а православні активісти називають ідею влади "дурною і підлою".

У четвер, 6 серпня в Росії публічно змішали із землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини.

6 серпня стало відомо, що Россільгоспнагляд пообіцяв знищувати санкційні продукти щодня.

29 липня Путін підписав указ про знищення продукції, яка потрапила на територію Росії, незважаючи на продуктове ембарго. Автором ініціативи виступив глава Мінсільгоспу Олександр Ткачов.