Президент Росії Володимир Путін заявив, що якщо США вийдуть з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), то у РФ "не залишиться нічого, окрім гонки озброєнь".
Путін "висловив стурбованість" у зв'язку припиненням дії Договору про обмеження систем протиракетної оборони (ПРО), з якого США вийшли ще в 2001 році. Він також повідомив про побоювання за долю Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), на порушення умов якого Росією неодноразово звертали увагу у Вашингтоні.
"Якщо все це буде демонтовано, то взагалі нічого не залишиться у сфері обмеження зростання озброєнь", - заявив російський президент у ході спільної з прем'єр-міністром Італії Джузеппе Конте прес-конференції у Москві в середу, 24 жовтня.
Відстоюючи позицію Кремля, Путін озвучив пряму загрозу на адресу європейських держав, які є союзниками США по блоку НАТО і на території які можуть бути розміщені американські ракети. За словами президента РФ, Кремль готовий "відповісти дзеркально".
"Європейські країни, які погодяться з цим, мають розуміти, що вони ставлять свою власну територію під загрозу можливого удару у відповідь", - пригрозив Путін.
Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності(РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.
У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.
Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.
У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.