Росія – це видатна країна і з чудовим народом. Але всі її проблеми походять від президента 3 і його політики, яка стала "чіткою і явною загрозою для європейських цінностей".
Про це Atlantic Council сказав французький філософ і політичний консультант Бернар-Анрі Леві. На його думку, жорстокі вчинки Путіна підживлює дещо більше, ніж ностальгія за СРСР.
"У нього є чітка концепція будови світу, яка націлена проти наших цінностей", - сказав Леві, додавши, що відчуває, як "чорна хмара насувається на голови європейців і американців" . За його словами, російський виклик Заходу треба зустріти з максимальною холоднокровністю і твердістю.
Вторгнення Росії у Сирію Леві пов'язує з агресивною поведінкою проти України, де російські війська захопили Крим і частину Донбасу. На його думку, сирійська авантюра потрібна Кремлю лише для відвернення уваги і в якості аргументу під час розмов із Заходом про український конфлікт.
"Він не настільки дурний, щоб влазити у Сирію без думок про Україну", - сказав французький філософ.
На його думку, для Путіна дестабілізація і контроль над Україною досі лишаються пріоритетними завданнями.
"У Путіна є амбіції. І вони більше пов'язані з Європою, ніж з Близьким Сходом", - переконаний Леві.
Він також нагадав, що російський президент намагається популяризувати "путінізм" серед європейських політиків і лідерів. Зокрема, прем'єр-міністр Віктор Орбан вже перейняв жорстку манеру поведінки президента Росії, а лідер "правих" радикалів Франції Марін Ле Пен нею захоплюється.
Леві додав, що сумнівається у готовності Путіна допомогти завершити війну в Сирії, оскільки він підтримує режим Башара Асада, який дуже багато зробив для того, щоб "Ісламська держава" існувала і розвивалася.
"Мене непокоїть, що сирійська афера може працювати як спосіб відволікти увагу і допомогти Путіну накласти свої руки на Україну. Це буде справжній сором, якщо ми будемо такими сліпими, простакуватими, впертими, та не розумними, щоб не продовжувати слідкувати за тим, що відбувається в Україні, виправдовуючись, що ми переживаємо через ІДІЛ", - сказав Леві.
Французький філософ також додав, що Україна потрібна Євросоюзу, який дедалі більше перестає вірити в об'єднання Європи і свої цінності.
"В цій замерзлій Європі, яка вже не вірить у себе, яка має таку низьку довіру до власних цінностей, Україна, яка в неї вірить, - це шанс. Україна дає нову, свіжу духовну кров європейському проекту", - переконаний Леві.
Раніше видання Financial Times писало, що Захід не повинен "торгувати" Україною, домовляючись з РФ про допомогу в Сирії. Співпраця між Заходом і Росією в цій битві має певний сенс. Але вона повинна бути чітко окреслена і обмежена чіткими правилами, а також сторони повинні обговорити точні спільні цілі. Найголовніше, співпраця не повинна включати огидні компроміси щодо вторгнення Росії в Україну, які загрожують розростанням потрясіння в дусі Близького Сходу в центрі Європи.
Французьке видання Le Monde писало, що Захід не повинен обмінювати Українуна допомогу Путіна в Сирії. Не виключено, що за певних умов Путін погодиться позбутися Асада. Але, торгуючись за це і російську допомогу у війні проти "Ісламської держави", Захід не повинен продавати свої цінності, через які він підтримує Україну. У свою чергу президент України Петро Порошенко вважає помилкою довіру Заходу до Путіна у питанні Сирії. Український президент взявся "боротися" проти тероризму в Сирії в той же час, коли підтримує терористів в Україні.
В цей же час, видання The Times писало, що Захід може знищити "Ісламську державу" без допомоги Путіна. Військові експерти кажуть, що 15 тисяч американських солдатів буде достатньо, щоб це зробити. Їй підтримає союзна армія Іраку, а також курди і бійці "Вільної сирійської армії" в Сирії.
Тим часом, оглядач Rzeczpospolita писав, що Путін захоче дозвіл Заходу на розправу з Україною в обмін на війну проти ІД. Захід, швидше за все, погодиться на обидві умови Росії, оскільки це все одно менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані.
Видання Wall Street Journal писало, що Путін сподівається, що його ізоляція від Заходу закінчилася. При цьому чиновники США запевняють, що відносини США і РФ ніяк не змінилися і в нинішньому порядку денному немає жодних спільних планів країн щодо Сирії. Також президент Барак Обама на зустрічі в рамках G20 закликав Путіна вивести війська з України.