UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін дав зрозуміти, що Мінським домовленостям кінець – American Interest

Не важливо якими будуть подальші переговори щодо України, але російський президент, схоже, буде наполягати, щоб вона в них участі не брала.

Впродовж останніх тижнів напруга в Україні зростала. Проросійські бойовики почали все частіше атакувати позиції українських солдатів. А вчора ФСБ зробила кілька гучних заяв про нібито захоплення "українських диверсантів" в окупованому Криму, які готували "теракти".

Тривалий час в Кремлі мовчали з приводу того, що відбувається. Але потім Володимир Путін сам дав зрозуміти, чого він хоче. Про це на сторінках The American Interest пише оглядач Дамір Марусіч, нагадавши, що російський президент знову натякнув на "не легітимність" влади в Україні і відмовився брати участь у зустрічі в "Нормандському форматі". Автор зауважує, що це наштовхує на деякі висновки.

По-перше, Путін, будучи великим противником демократичного обраного уряду в Україні, знову почав грубо заперечувати його законність. Вчора він двічі згадав про "незаконне захоплення влади" під час Майдану в 2014 році.

По-друге, хоч образи звучали на адресу Києва, вони були адресовані не йому і не українському народу. Це було послання Заходу. Хоча спочатку це тяжко помітити, але Путін вчора також звернувся до "тих, хто підтримує уряд в Україні" з вимогою "натиснути на Київ" і почати працювати над мирним планом.

"Називаючи Нормандський формат "марним", Путін фактично сказав Заходу, що Мінські угоди мертві. Звісно, це очевидно. У Мінських угод були нульові шанси на виконання: український парламент не був готовий голосувати за "децентралізацію", яка б дала автономію захопленим територіям Донбасу, а Росія не збиралася повертати Україні контролю над частиною її кордону", - йдеться в статті.

Також автор вважає, що Путін у своїх заявах вчора відкрито висунув вимогу, щоб у новому форматі переговорів "Київ за столом не сидів".

"В цьому контексті варто пам'ятати, що США і Росія мають "відкритий канал", встановлений радником Путіна Владиславом Сурковим і помічником Держсекретаря Вікторією Нуланд. Про їхні попередні переговори не відомо нічого суттєвого. Але оглядачі вважають, що Мінські угоди були головною темою їхньої розмови", - зауважує автор.

Тим часом, видання New York Times писало, що Кремль може вирішити, що зараз хороший момент для з'єднання Криму з Донбасом. Оскільки США надто зайняті виборами, а ЄС - пробламами через біженців і Brexit.

Тим часом, Західні ЗМІ побоюються, що Україна може опинитися на війні на два фронти. Оглядачі пишуть, що російському президенту вигідне відкриття нового фронту війни проти України з огляду на те, що вибори до Держдуми не за горами і йому потрібно зосередити росіян навколо себе.